Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу

Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу

Назва:
Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Сидорова Наталія Юріївна
УДК 612.12-008.331.1-071-08:616.12-008.46-071-08
Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Сімферополь – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому державному медичному університеті
ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Сєркова Валентина Костянтинівна
Вінницький державний медичний університет
ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук
Жарінов Олег Йосипович,
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри кардіології та функціональної діагностики,
доктор медичних наук, професор
Кузнєцов Микола Степанович
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії №2.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра факультетської терапії.
Захист відбудеться 21 червня 2001 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.01 у Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м.Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м.Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий 18 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Хренов О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діастолічна дисфункція лівого шлуночка (ДДЛШ) становить 36-42% усіх випадків хронічної серцевої недостатності (ХСН) незалежно від її етіології [Katz A.M., 1991; Smith V.E. et al., 1991]. Порушення саме діастолічної функції ЛШ є першою ознакою патології серця при артеріальній гіпертензії. У хворих на ГХ частота ДДЛШ становить 80% [Bonow R.O. et al., 1992; Litwin S.E. et al., 1995]. Можливість якісно та кількісно оцінити порушення розслаблення серця, зростання жорсткості його стінок, підвищення кінцево-діастолічного тиску, тобто того, що становить основу діастолічної дисфункції лівого шлуночка, з'явилася із появою допплерехокардіографії (допплерЕхоКГ) [Бобров В.А. с соавт., 1998; Nishimura R.A. et al., 1989].
Діастолічна функція лівого шлуночка активно привертає до себе увагу за рядом причин: вона може бути ізольованою, може передувати систолічній дисфункції лівого шлуночка, поєднуватися з нею або наслідувати їй [Беленков Ю.Н. с соавт., 1997; Терещенко С.Н. с соавт., 1999], на відміну від систолічної функції, вона є більш чутливим та динамічним показником стану міокарда, від неї в більшій мірі залежать функціональний стан, толерантність до фізичного навантаження, вираженість симптомів ХСН і навіть прогноз хворих [Агеев Ф.Т. с соавт., 1995; Marabotti C. et al., 1994; Werner G.S. et al., 1996].
Механізми декомпенсації гіпертензивного серця остаточно не з'ясовані. Але вже відомо, що етапом цього процесу є ремоделювання лівого шлуночка [Жарінов О.Й. із співавт., 1998; Cумин А.Н. с соавт., 1999; Сиренко Ю.Н. с соавт., 1999; Cohn J.N., 1995; Brilla C.G. et al., 1996], яке втілюється в його гіпертрофії, геометричній деформації, асинхронності скорочення. Спрямованість ремоделювання, ступінь його вираженості та вплив на систолічну функцію не тільки обумовлюють появу ДДЛШ, а скоріше за все обумовлюють також тип порушення діастолічної функції ЛШ. Хоча на даний момент остаточно не з'ясоване співвідношення геометричних типів ремоделювання ЛШ і типів ДДЛШ при ГХ. Суперечливі дані літератури також відносно взаємозв'язку ступеня гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ) та типу ДДЛШ.
Актуальним є питання про вплив медикаментозної антигіпер-тензивної терапії на нормалізацію показників діастолічної функції ЛШ як відображення адекватності лікування ГХ, її проявів і ускладнень [Якименко Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок