Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАНУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМСТВ МІСЬКОГО ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ (НА ПРИКЛАДІ АВТОБУСНОГО ТРАНСПОРТУ М. ХАРКОВА)

ПЛАНУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМСТВ МІСЬКОГО ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ (НА ПРИКЛАДІ АВТОБУСНОГО ТРАНСПОРТУ М. ХАРКОВА)

Назва:
ПЛАНУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМСТВ МІСЬКОГО ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ (НА ПРИКЛАДІ АВТОБУСНОГО ТРАНСПОРТУ М. ХАРКОВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА

УДК 338. 242. 4: 336. 565 + 656. 025. 2
ВЕРБИЦЬКА ВІКТОРІЯ ІВАНІВНА
ПЛАНУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПІДТРИМКИ
ПІДПРИЄМСТВ МІСЬКОГО ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ
(НА ПРИКЛАДІ АВТОБУСНОГО ТРАНСПОРТУ М. ХАРКОВА)
Спеціальність 08.02.03 – “Організація управління, планування
та регулювання економікою”
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Нєдов Пантелей Петрович,
ООО “Компанія МКС”, заступник
генерального директора по економіці
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Українська Лариса Олегівна,
Харківський державний економічний університет,
кафедра економічної теорії, професор
кандидат економічних наук
Чебанова Наталя Володимирівна,
Українська державна академія залізничного транспорту,
завідувач кафедрою обліку та аудиту, доцент
Провідна установа Донецька державна академія управління,
Міністерство освіти і науки України,
кафедра загального та адміністративного менеджменту
Захист відбудеться ”30” грудня о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, Д 64.051.05 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61002. М. Харків, вул Мироносицька, 1 ауд. 3-23
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077. М.Харків, пл. Свободи. 4.
Автореферат розісланий “29” листопада 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Пуртов В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Міський пасажирський транспорт є одним з необхідних елементів сучасності, що дозволяє вирішувати широкий спектр економічних, соціальних, політичних, культурологічних та побутових проблем в умовах неухильної мегаполістичної тенденції розвитку цивілізації. Подібна поліфункціональність пасажирського транспорту породжує ряд складних соціально-економічних проблем, а його стабільна робота та розвиток є складними і важливими проблемами транспортного комплексу будь-якої країни.
Традиційно частково фінансований з коштів державного бюджету, в умовах перебудови економіки і зміни фінансово-господарських відносин між державою та підприємствами міського пасажирського транспорту, останній опинився серед найбільш уразливих, з точки зору фінансової стабільності, галузей суспільного виробництва, що сприяло його негативному фінансовому та технічному становищу.
Обєктивні закони ринку та досвід розвинутих країн світу підтверджують необхідність відшкодування частини витрат на функціонування даного сектору економіки. В більшості таких країн давно існує та успішно функціонує система державної фінансової підтримки транспорту загального користування, результатом якої став збалансований розвиток транспортних систем з високим рівнем обслуговування пасажирів. В нашій країні здійснено спробу комбінації соціальної підтримки окремих категорій населення “пільговиків” з відсутністю відшкодування міським пассажирообслуговуючим підприємствам реальних транспортних витрат. В результаті отримано неефективну транспортну систему, низьку якість обслуговування, соціальну напруженість у суспільстві. Спроби органів державної влади вирішити проблеми гармонізації розвитку міського пасажирського транспорту виключно адміністративними методами не привели до позитивних результатів.
Діюча в даний момент практика державної бюджетної підтримки функціонування підприємств, що здійснюють міські громадські пасажирські перевезення, характеризується відсутністю загальноприйнятих та дійових методик визначення необхідного розміру дотаційних коштів. Разом з цим падіння попиту на вказаний вид послуг, а також низький рівень платоспроможності населення обумовлюють падіння доходів пасажирських підприємств державної або частково державної власності. У звязку з вищевикладеним назріла необхідність проведення соціально спрямованої державної політики стосовно міського громадського транспорту з одного боку і адаптації економічного механізму функціонування підприємств до нових умов господарювання з іншого, що потребує визначення методів удосконалення державної підтримки міського пасажирського транспорту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЛАНУВАННЯ БЮДЖЕТНОЇ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМСТВ МІСЬКОГО ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ (НА ПРИКЛАДІ АВТОБУСНОГО ТРАНСПОРТУ М. ХАРКОВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок