Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення процесів формування внутрішньої порожнини охолоджуваних лопаток ГТД

Удосконалення процесів формування внутрішньої порожнини охолоджуваних лопаток ГТД

Назва:
Удосконалення процесів формування внутрішньої порожнини охолоджуваних лопаток ГТД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Український науково-дослідний інститут авіаційної технології
(ВАТ УкрНДІАТ)
Замковой Василь Євгенійович
 
УДК 539.4:621.438
Удосконалення процесів формування
внутрішньої порожнини охолоджуваних
лопаток ГТД
Спеціальність — 05.07.04 — технологія виробництва літальних апаратів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
 
Київ-2005
Дисертація є рукопис.
 
Робота виконана у Державному підприємстві “Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро “Прогрес” ім. академіка О. Г. Івченка Міністерства промислової політики України (ДП “Івченко–Прогрес”).
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Сухов Віталій Вікторович,
Інститут спеціальних систем і технологій ІМіС, директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, академік НАН України Ющенко Костянтин Андрійович, Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона
НАН України, заступник директора;
доктор технічних наук, професор Борисевич Володимир Карпович, Міжнародний науково-дослідний інститут нових технологій і матеріалів Національного аерокосмічного університету “ХАІ”, директор.
Провідна установа: Державне підприємство “Харківській науково-дослідний інститут технології машинобудування”, Міністерство промислової політики України, м. Харків  
Захист відбудеться “22” грудня 2005 року об 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.839.01 при Українському науково-дослідному інституті авіаційної технології за адресою: 04080, Київ-80, вул. Фрунзе, 19–21.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Українського науково-дослідного інституту авіаційної технології за адресою: 04080, Київ-80, вул. Фрунзе, 19–21.
Автореферат розісланий “ 15 “ листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук В. Ф. Забашта
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим завданням машинобудування є забезпечення міцності, надійності і довговічності як вузлів і агрегатів машин в цілому, так і їх деталей при мінімальних матеріаломісткості і витратах на виготовлення.
У зв’язку з цим, створення високоресурсних та надійних газотурбінних двигунів (ГТД) – важлива задача сучасного авіадвигунобудування. Одним з елементів конструкції двигуна є лопатка. Складна за своєю будовою, трудомістка у виготовленні, ця деталь в силу, як правило, важких умов та режимів експлуатації є визначальною ланкою, від якої залежить ресурс двигуна. І хоча вже десятиріччя використовуються найрізноманітніші за своєю конструкцією лопатки, технологічний процес їх виготовлення, особливо охолоджуваних зі спрямованою і монокристалічною структурами, ще залишається недосконалим. Він трудомісткий, високовартісний, однак, доволі часто неспроможний повністю задовольнити складні умови експлуатації, в результаті чого суттєво обмежує ресурс та надійність роботи ГТД. Якщо врахувати, що в конструкції ГТД міститься близько 400–600 шт. лопаток, то підвищення якості виготовлення лопаток суттєво знижує можливість руйнування лопаток в експлуатації.
Визначальним у світовій практиці процесом одержання такого типу лопаток є лиття по моделям, що виплавляються. Однак, на заваді його широкого застосування стали поява в відливках дефектів у вигляді “тріщин напруги” та істотний вплив властивостей керамічного стержня на можливості формування складною за конструкцією внутрішньої порожнини лопатки.
отже, актуальним залишаються дослідження, спрямовані на удосконалення відомих і розроблення нових високоефективних методів виготовлення охолоджуваних лопаток ГТД зі спрямованою і монокристалічною структурами.
зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до цільових союзних програм МАП, науково-технічних програм Міністерства промислової політики України: “Державна цільова науково-технічна програма розвитку авіаційного комплексу України до 2000 року”, “Технологія-96”, “Державна комплексна програма розвитку авіаційної промисловості України на період до 2010 року” (Постанова КМ України від 12.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Удосконалення процесів формування внутрішньої порожнини охолоджуваних лопаток ГТД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок