Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> дослідження динаміки та прогнозування процесів підтоплення сільськогосподарських угідь в системі еколого-меліоративного МОНІТОРИНГУ

дослідження динаміки та прогнозування процесів підтоплення сільськогосподарських угідь в системі еколого-меліоративного МОНІТОРИНГУ

Назва:
дослідження динаміки та прогнозування процесів підтоплення сільськогосподарських угідь в системі еколого-меліоративного МОНІТОРИНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,32 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Українська академія аграрних наук
ІНСТИТУТ ГІДРОТЕХНІКИ І МЕЛІОРАЦІЇ
Задорожний АНДРІЙ іванович
УДК 63.001.05;63.001.57:556.33:504.53.06:631.6
дослідження динаміки та прогнозування
процесів підтоплення сільськогосподарських угідь
в системі еколого-меліоративного МОНІТОРИНГУ
06. 01. 02 - Сільськогосподарські меліорації
(технічні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Ковальчук Павло Іванович,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
головний науковий співробітник відділу водозабезпечення зрошення.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Яковлєв Євгеній Олександрович,
Інститут проблем національної безпеки при РНБО України, головний науковий співробітник.
кандидат технічних наук
Рябцев Михайло Павлович,
Каховська гідрогеолого-меліоративна експедиція,
головний гідрогеолог.
Провідна установа: | Інститут гідромеханіки НАН України, м. Київ, вул. Желябова 8/4.
Захист відбудеться “21“ вересня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: м. Київ - 03022, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації УААН за адресою: м. Київ - 03022, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано “ “ серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с.н.с. Т.І. Топольнік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Високий рівень антропогенного та природного водного навантаження на меліоровані території півдня України призводить до катастрофічних підтоплень. Це викликає необхідність розробки методів дослідження багаторічної динаміки та прогнозування підтоплення сільськогосподарських угідь в системі еколого-меліоративного моніторингу для визначення заходів щодо попередження та захисту від шкідливої дії вод.
Робота спрямована на виконання: рекомендацій парламентських слухань “Підтоплення земель в Україні: проблема та шляхи подолання”, де поставлено завдання “...вдосконалити систему моніторингу підтоплених територій на державному, регіональному, місцевому та об’єктовому рівнях” і “...забезпечити проведення оцінки довгострокової динаміки процесів підтоплення земель по регіонах та здійснити їх прогноз до 2010 року...”; Державної програми запобігання і боротьби з підтопленням земель, яка наголошує на необхідність “організації систематичного вивчення, проведення моніторингу та прогнозування підтоплення...”; Загальнодержавної Програми розвитку водного господарства, метою якої “...є впровадження державної політики, спрямованої на запобігання антропогенного впливу на довкілля, ...запобігання шкідливій дії води і ліквідації її наслідків”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано за планами Інституту гідротехніки і меліорації УААН по програмах: по темі № Т-325 “Дослідно-виробниче впровадження “Методичних рекомендацій з водозберігаючих режимів зрошення та оперативного управління поливами (для умов півдня України)”, № держреєстрації 0101U000971 (2000р.); по темі 01.01. “Методичні рекомендації з оцінки еколого-економічної ефективності ведення сільськогосподарського виробництва на меліоративних землях”, № держреєстрації 196U21799 (2000р.); по темі 01.02. “Розробка моделі державного управління водогосподарсько-меліоративним комплексом в умовах ринкової економіки”, № держреєстрації 0101U004617 (2002р.); по темі № Т-21 „Розробити систему аналізу довгострокової динаміки та прогнозування процесів підтоплення сільськогосподарських угідь з використанням сучасного програмного забезпечення (для умов півдня України)”, № держреєстрації 0104U010858 (2004-2005р.).
Мета досліджень полягає в розробці наукових методів аналізу довгострокової динаміки рівнів ґрунтових вод та прогнозування підтоплення сільськогосподарських угідь за даними еколого-меліоративного моніторингу, створенні наукових основ та практичної реалізації системи аналізу та прогнозування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: дослідження динаміки та прогнозування процесів підтоплення сільськогосподарських угідь в системі еколого-меліоративного МОНІТОРИНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок