Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Шляхи покращення робочих характеристик ВЕнтильних двигунів середньої і великої потужності

Шляхи покращення робочих характеристик ВЕнтильних двигунів середньої і великої потужності

Назва:
Шляхи покращення робочих характеристик ВЕнтильних двигунів середньої і великої потужності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Фаран Айман Шукрі
УДК 621.313.3: 621.382.2
Шляхи покращення робочих характеристик
ВЕнтильних двигунів
середньої і великої потужності
Спеціальність 05.09.01 – Електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
волчуков Микола Павлович,
Національний технічний університет
“Харківській політехнічний інститут”,
професор кафедри передачі електричної енергії.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Мілих Володимир Іванович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри загальної електротехніки;
кандидат технічних наук, доцент
Римша Віталій Вікторович,
Одеський національний політехнічний університет, докторант кафедри електричних машин.
Провідна установа: | Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 18 грудня 2003 р. о 12 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.08 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 14 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ф.Болюх
ЗАГАЛЬНА характерстика РОБОТИ
Актуальність теми. Основним напрямком удосконалювання промислового устаткування для систем генерування і споживання електроенергії є підвищення їхньої продуктивності, економічності і надійності, засноване на застосуванні новітніх досягнень матеріалознавства, перетворювальної техніки й автоматики. Значні успіхи досягнуті в області промислової електроніки, що з'явилося могутнім стимулом для розвитку різного роду систем, у яких, завдяки органічному зв'язку електричних машин і статичних перетворювачів частоти, удається не тільки підвищити надійність і якість енергопостачання, але і створити системи з новими експлуатаційними властивостями, максимально адаптовані до зовнішніх збурень. Серед таких систем особливе місце займають вентильні двигуни (ВД), що представляють собою електромашино-вентильні системи, що складаються із синхронних машин (СМ) і залежних інверторів, керованих датчиком положення ротора.
Потреба в електроприводах середньої і великої потужності із широким і плавним діапазоном регулювання частоти обертання на сучасному етапі розвитку не може бути забезпечена повною мірою за рахунок традиційних машин постійного струму (МПС), де щітково-колекторний вузол накладає серйозні обмеження на граничні значення потужності, частоти обертання, напруги. У цьому зв'язку розробка і дослідження ВД із поліпшеними характеристиками, що мають рівноцінні з МПС технічні характеристики, але більш надійні при менших експлуатаційних витратах, є актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках науково-дослідної роботи (НДР) за договором №05-8/2001 “Дослідження роботи систем вентильних двигунів з використанням засобів комп'ютерного моделювання” з ВАТ “Електромашина”, м. Харків. При проведенні НДР безпосередньо здобувачем виконано: розроблено математичні моделі і проведено аналіз процесу комутації у ВД різних типів; проведено розрахунок в усталеному і перехідному режимах роботи ВД різного виконання і зроблено їх порівняльний аналіз; проведено аналіз впливу системи регулювання і типу перетворювача на показники ВД; зроблено розрахунок і проаналізовано вплив різних джерел живлення на динамічні характеристики ВД; проведено оцінку роботи ВД з урахуванням впливу вищих гармонік на його характеристики; проведено систематизацію і розрахунок додаткових втрат у СМ, що живляться від тиристорного перетворювача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Шляхи покращення робочих характеристик ВЕнтильних двигунів середньої і великої потужності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок