Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНИХ ВІДНОСИН У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНИХ ВІДНОСИН У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНИХ ВІДНОСИН У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,45 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
ТОПОЛЬНИЦЬКА Галина Юріївна
УДК 159.9: 356.13 (477)
ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ
ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНИХ ВІДНОСИН
У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ
Спеціальність 19.00.09
„Психологія діяльності в особливих умовах”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Державна прикордонна служба України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
ГУЛЬБС Ольга Анатоліївна,
Харківський національний педагогічний університет
ім. Г. Сковороди, кафедра педагогіки та психології,
завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, доцент БАРКО Вадим Іванович, Академія управління МВС України, проректор;
кандидат психологічних наук КАРПІЛЯНСЬКИЙ Дмитро Анатолійович, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, докторант.
Провідна установа:
Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України, лабораторія психології особистості ім. П. Р. Чамати, м. Київ.
Захист відбудеться “ 9 ” листопада 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: 29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана. Хмельницького (29003, м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано “ 3 ” жовтня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук В. В. Журавльов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Складність завдань, виконання яких залежить від злагодженості та взаєморозуміння членів військових підрозділів висуває сьогодні високі вимоги до майбутніх офіцерів-прикордонників щодо оволодіння військово-професійними і спеціальними знаннями, формування в них високої внутрішньої культури і вміння ефективно взаємодіяти з людьми відповідно до прийнятих в суспільстві і Збройних силах України правил і норм життєдіяльності.
Водночас, сучасний стан підготовки військових фахівців потребує суттєвого вдосконалення. Наявність численних проблем, пов’язаних із скороченням і ліквідацією багатьох вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ), ротацією та зменшенням частини військових викладачів, зниженням престижу військової служби в суспільстві призвели до того, що вища військова школа із соціального інституту, зорієнтованого на підвищення культури в Збройних силах України та вищих військових формувань, сама поступово перетворюється у пересічного споживача культурної продукції. Наслідком такого стану справ є зниження загальнокультурного рівня курсантів та офіцерів, що не сприяє ні підвищенню престижу військової служби, ні обороноздатності країни в цілому.
За сучасних умов реформування Збройних сил України та Державної прикордонної служби України проблема формування високої внутрішньої культури майбутніх офіцерів необхідно вирішувати на основі науково обґрунтованих підходів, щонайперше з урахуванням вимог міждисциплінарних досліджень системи навчально-виховного процесу. Особливе значення при вирішенні цієї проблеми мають ті дослідження, котрі спрямовані на вивчення культури міжособистісних відносин (МОВ) військовослужбовців, тому що саме ці взаємини є найбільш важливими і разом з тим проблемними з огляду на зміцнення військової дисципліни, а також підвищення ефективності виконання завдань військової служби. Саме тому назріла потреба ґрунтовно вивчити психологічні засади культури міжособистісних відносин курсантів і формувати в них на цій основі психологічні риси, які сприяли б становленню відносин і взаємодій у рамках правил і норм, прийнятих і схвалених суспільством.
Таким чином, актуальність соціально-психологічного дослідження зумовлена:
-
наявністю суперечностей між існуючими правилами та нормами поведінки, їх дотриманням у своїй повсякденній діяльності, що спричинює потребу формування високої культури міжособистісної взаємодії у майбутніх офіцерів-прикордонників;
-
недостатньою розробленістю проблеми культури міжособистісних відносин у вітчизняній психологічній науці та недослідженістю того її аспекту, що стосується життєдіяльності курсантських підрозділів;
-
потребою розробки й обґрунтування способів, прийомів і засобів, спрямованих на формування культури міжособистісних стосунків у курсантських підрозділах під час навчально-виховного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖОСОБИСТІСНИХ ВІДНОСИН У КУРСАНТІВ-ПРИКОРДОННИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок