Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЛІСТЕРІОЗНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЇЇ ДІАГНОСТИКИ І ПРОФІЛАКТИКИ

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЛІСТЕРІОЗНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЇЇ ДІАГНОСТИКИ І ПРОФІЛАКТИКИ

Назва:
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЛІСТЕРІОЗНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЇЇ ДІАГНОСТИКИ І ПРОФІЛАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
ШАПОВАЛ ВАЛЕНТИН ФЕДОРОВИЧ
УДК 614.4:616.981.136-036.2-07-08
 
ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЛІСТЕРІОЗНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЇЇ ДІАГНОСТИКИ І ПРОФІЛАКТИКИ
Спеціальність 14.02.02 – епідеміологія
А В Т О Р Е Ф Е РА Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2002 р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (м. Полтава), та Інституті мікробіології та імунології ім. І. І. Мечникова АМН України (м. Харків)
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Зюзін Віктор Олексійович,
завідувач кафедри соціальної медицини, організації
та економіки охорони здоров’я Української
медичної стоматологічної академії МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Алексієнко Володимир Васильович,
Інститут епідеміології та інфекційних хвороб АМН
України, завідувач лабораторії вібріозів
кандидат медичних наук, старший науковий співробітник
Падченко Анатолій Григорович,
начальник відділу організації протиепідемічних заходів
та імунопрофілактики Головного
санепідуправління МОЗ України,
 
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. Шупика МОЗ України
Захист дисертації відбудеться " 19 " , березня 2002 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.02 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ-38, узвіз Протасів Яр, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України (03038, м. Київ-38, узвіз Протасів Яр, 4).
 
Автореферат розісланий " 18 " лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Красюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лістеріоз – інфекційне захворювання, яке є серйозною проблемою в патології людини. Лістеріоз характеризується різноманітною клінічною картиною, домінуючим ураженням осіб, що мають ослаблену резистентність організму. В першу чергу лістеріозом хворіють вагітні, новонароджені, діти раннього віку, особи з імунодефіцитними станами, люди похилого віку (Красовский В.В. та ін., 2000; Beattie I.A., et al. 1990; Hofer Ribeiro Rosmery, 1990).
Збудник лістеріозу – грампозитивні бактерії роду Listerіa (Ericsson H., Stalhandske P. 1997; Vaz-Velho M., Duarte G., Gibbs P., 2000), широко розповсюджені в зовнішньому середовищі. Вони стійкі до впливу багатьох факторів навколишнього середовища, здатні тривалий час зберігатися в ґрунті, воді та інших об’єктах (Васильев Д.А., Микишина Н.И., 1990; Васильев Д.А., 1992; Best M., et al. 1990; Farber J. M., Brown B. E., 1990; Husu J., Asikainen E., 1992). В останні роки спостерігається підвищення уваги до проблеми лістеріозу в зв'язку з тим, що ці мікроорганізми за сучасними даними здатні викликати захворювання у багатьох видів тварин і людини (Enocuson E.,et al. 1990; Galli R., et al. 1992; Hofer Ribeiro Rosmery, 1990; Pigrau C., et al. 1993).
У звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я на XI міжнародному симпозіумі, що відбувся в Копенгагені в 1992 році, було затверджене положення, що лістеріоз, як харчова інфекція, має всесвітнє поширення, вимагає розробки системи індикації лістерій у продуктах харчування і адекватних профілактичних заходів (Allmann M., et al. 1995; El-Shenawy M. A., et al. 1989; Crawford Lester M. 1991).
В даний час в Україні відсутні нормативні законодавчі акти про обов'язкову реєстрацію захворювань лістеріозом, що не дозволяє об'єктивно оцінити його поширеність, епідеміологічні і клінічні особливості, рівень соціального й економічного збитку, що наноситься лістеріозною інфекцією. У нашій країні не проводиться плановий бактеріологічний контроль харчових продуктів і сировини, тому невідомий рівень контамінації їх лістеріями, потребують вдосконалення методи лабораторних досліджень, недостатньо вивчена циркуляція лістерій у зовнішньому середовищі (Красовский В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЛІСТЕРІОЗНОЇ ІНФЕКЦІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ЇЇ ДІАГНОСТИКИ І ПРОФІЛАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок