Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМОВІРНІСНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ БАРИЦЕНТРИЧНОГО УСЕРЕДНЕННЯ ГРАНИЧНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ

ІМОВІРНІСНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ БАРИЦЕНТРИЧНОГО УСЕРЕДНЕННЯ ГРАНИЧНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ

Назва:
ІМОВІРНІСНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ БАРИЦЕНТРИЧНОГО УСЕРЕДНЕННЯ ГРАНИЧНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Валько Наталія Валеріївна
УДК 517.946.9
ІМОВІРНІСНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ
БАРИЦЕНТРИЧНОГО УСЕРЕДНЕННЯ
ГРАНИЧНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ
01.05.02 – математичне моделювання
та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної математики та математичного моделювання Херсонського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Хомченко Анатолій Никифорович, Херсонський національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри прикладної математики та математичного моделювання.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Тихоненко Микола Якович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри математичного забезпечення комп’ютерних систем;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Говоруха Володимир Борисович,
Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, відділ моделювання теплових і механічних процесів, м. Харків.
Захист відбудеться „_2_”__грудня__ 2005 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.09 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: пр. Карла Маркса, 35, корп. 3, ауд. 25, м. Дніпропетровськ, 49044.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: вул. Козакова, 8, м. Дніпропетровськ, 49050.
Автореферат розісланий „_29_” _жовтня__ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої
вченої ради К 08.051.09 В.Я. Бурдюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розрахунки стаціонарних фізичних полів для конструктивних елементів різноманітної конфігурації є важливими задачами при створенні споруд, приладів, механізмів. В математичній постановці – це задачі відновлення гармонічної функції в деякій області з заданими граничними умовами. Побудові математичних моделей в теорії граничних потенціалів, їх аналізу присвячені роботи багатьох вчених: М.М. Беляєва, А.А. Березовського, О.М. Білоцерковського, Б.М. Бублика, А.Т. Василенка, Я.М. Григоренка, В.С. Дейнеки, М.М. Калиткина, Б.Я. Кантора, Ю.М. Коляно, В.П. Коробей-нікова, Д.П. Костома-рова, Б.М. Лісіцина, І.І. Ляшка, Г.І. Марчука, Ю.О. Митропольського, Я.С. Підстригача, В.Г. Піскунова, Я.Г. Савули, О.А. Самарського, І.В. Сергієнка, В.В. Скопецького, А.П. Слесаренка, В.Л. Рвачева, А.А. Рядна, А.М. Тихонова, Б.Н. Четверушкіна та інших.
У зв’язку з бурхливим розвитком комп’ютерних технологій та розширенням сфери їх використання у виробництві великою популярністю користуються методи та моделі, пристосовані до паралельних обчислень. Поява нових наукових та прикладних задач, які потребують великої кількості обчислень, показала актуальність та перспективність розробок моделей та методів пристосованих до таких обчислень. Простота методу барицентричного усереднення дозволяє виконувати паралельні обчислення з великою швидкістю і застосовувати його до задач відновлення гармонічних функцій. Оскільки теоретичних розробок цього методу досить мало, то існує потреба у його детальному дослідженні.
Актуальність теми. Більшість чисельних методів, що орієнтовані на ЕОМ, використовують сітку. Це приводить до складання і розв’язування систем зі значною кількістю лінійних алгебраїчних рівнянь. Крім того, дані методи дають розв’язок у всіх вузлових точках області, тоді як для деяких задач важливо знати розв’язок лише в окремих точках області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІМОВІРНІСНІ МОДЕЛІ І МЕТОДИ БАРИЦЕНТРИЧНОГО УСЕРЕДНЕННЯ ГРАНИЧНИХ ПОТЕНЦІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок