Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМАХ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САВЧЕНКО Лідія Володимирівна
УДК 656.1:51.001.8
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ
В ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 05.22.01 – транспортні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Четверухін Борис Михайлович,
Національний транспортний університет, професор
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Доля Віктор Костянтинович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет,
завідувач кафедрою “Транспортні системи”;
кандидат технічних наук, доцент
Мельниченко Олександр Іванович,
Національний транспортний університет,
вчений секретар університету.
Провідна установа: Державний науково-дослідний та проектний інститут автомобільного транспорту “ДержавтотрансНДІпроект”, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 14.06.2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.02 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету (01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42).
Автореферат розіслано 05.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Дзюба О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогнозування процесів, що відбуваються в транспортних системах, є необхідною умовою вирішення задачі підвищення ефективності їх функціонування, тому що саме на основі прогнозу здійснюється оцінка стану і аналіз можливих рішень з планування і управління в транспортних системах. Більшість існуючих методів прогнозування, нажаль, не дають відповіді щодо взаємозв'язку між точністю та тривалістю прогнозу.
Процеси, що здійснюються в транспортних системах, мають власні специфічні особливості, які притаманні саме транспортним процесам. Ці особливості полягають у тому, що при короткостроковому прогнозі стану та плануванні певних заходів по управлінню переважна більшість транспортних процесів розглядаються як випадкові процеси з дискретним часом, тобто зміна значень транспортних процесів відбувається через випадкові інтервали часу, розподіл імовірностей яких відповідає певним законам розподілу (наприклад, обсяги вантажів, що пред'являються для перевезень, довжина черги чекання на станції технічного огляду, інтервали часу між транспортними засобами в потоці та ін.). Застосовування спектрально-кореляційних методів для прогнозування стану транспортних процесів потребує додаткового теоретичного обґрунтування, оскільки ці моделі є придатними для короткострокового прогнозу, але їх застосування обмежується випадковими процесами з безперервним часом.
Тому тема дисертаційної роботи, що спрямована на розробку методики оперативного короткострокового прогнозування транспортних процесів, яка враховує характер розподілу часових змін його стану, а також встановлює взаємозв'язок між точністю та тривалістю прогнозу, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася згідно “Програми створення та функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів в Україні” (додаток 5.2.2), затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України №346 від 20 березня 1988 року, програми Кабінету Міністрів “Програма забезпечення безпеки дорожнього руху та екологічної безпеки транспортних засобів” (додаток 3, п. 3), а також планів Міністерства освіти і науки України за напрямом “Проблеми формування раціональних транспортних логістичних систем і забезпечення ефективного функціонування їх складових”
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка методики оперативного прогнозування процесів у транспортних системах, яка забезпечує вибір адаптивного інтервалу прогнозування та оцінку похибки прогнозу з урахуванням характеру розподілу часових інтервалів транспортних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ В ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок