Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексна оцінка і прогнозування еколого - гідрогеологічного стану Червоноградського вугільного регіону в умовах експлуатації та закриття шахт

Комплексна оцінка і прогнозування еколого - гідрогеологічного стану Червоноградського вугільного регіону в умовах експлуатації та закриття шахт

Назва:
Комплексна оцінка і прогнозування еколого - гідрогеологічного стану Червоноградського вугільного регіону в умовах експлуатації та закриття шахт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет україни
“київський полІтехнічний інститут”
шевчук наталія анатоліївна
УДК 504.06; 556.3
Комплексна оцінка і прогнозування
еколого - гідрогеологічного стану Червоноградського вугільного регіону в умовах експлуатації та закриття шахт
Спеціальність 21.06.01 - Екологічна безпека
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі інженерної екології Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Пирський Олексій Антонович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
професор кафедри інженерної екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кравець Віктор Георгійович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри геобудівництва та гірничих технологій
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Черний Всеволод Гелійович,
Інститут проблем національної безпеки при Раді національної безпеки і оборони України, м. Київ,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України,
кафедра охорони праці і навколишнього середовища
Захист дисертації відбудеться “17” січня 2005 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 в Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 21, ауд. 209.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розіслано 13 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05
к.т.н., професор Круглицька В.Я.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Видобуток вугілля підземним способом в Червоноградському регіоні Львівсько-Волинського басейну є одним із важливих чинників в загальному техногенному навантаженні на довкілля. Так, до основних екологічних проблем цього регіону слід віднести: просадки територій, зміни гідрохімічних полів та забруднення грунтів, утворення техногенних ландшафтів, забруднення повітря, поверхневих і підземних вод. На особливу важливість реабілітації гірничовидобувних регіонів, у тому числі і вугільних басейнів, звертається увага в Постановах Кабінету Міністрів України від 12 січня 1999 року за №31 “Про заходи щодо розв’язання еколого-гідрогеологічних проблем, які виникають внаслідок закриття гірничовидобувних підприємств, шахт і розрізів” та від 31 серпня 1999 року за №1606 “Про концепцію поліпшення екологічного становища гірничовидобувних регіонів України”. Комплексний характер проблеми вимагає постановки і координації зусиль наукових закладів різних напрямів діяльності і в першу чергу актуальним є створення системи моніторингу геологічного середовища та стану забруднення навколишнього середовища.
Найбільшу тривогу викликає Червоноградський гірничо-промисловий регіон басейну, геоморфологічні умови якого більш вразливі, ніж на півночі басейну, і де ще довгий час буде діяти багато шахт з поетапним їх закриттям. Вже у даний час в зв’язку з значним забрудненням підземних вод і грунтів існує проблема безпечного питного водопостачання багатьох населених пунктів, а також проблема землекористування.
З урахуванням раніше виконаних досліджень по окремих аспектах екології навколишнього природного середовища (ДГП “Західукргеологія”, “Укрвуглегеологія”, АГН України та інститутом “УкрНДІпроект”, НТУУ “КПІ”) у даній роботі викладаються дослідження еколого-гідрогеологічного стану на підроблених шахтами площах в Червоноградському гірничо-промисловому регіоні, а також здійснено оцінку негативного впливу на довкілля окремих техногенних складових вуглевидобутку. Реалізація прогнозних розрахунків актуальна і з точки зору проектування та виконання заходів по запобіганню техногенного навантаження на території регіону, і створення системи моніторингових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Комплексна оцінка і прогнозування еколого - гідрогеологічного стану Червоноградського вугільного регіону в умовах експлуатації та закриття шахт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок