Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування суспільної свідомості Київської Русі в умовах східних та західних впливів

Формування суспільної свідомості Київської Русі в умовах східних та західних впливів

Назва:
Формування суспільної свідомості Київської Русі в умовах східних та західних впливів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,83 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Минуле – це одна з найтрепетливіших речей, з числа тих, які потребують н
езмінної увічливості та постійного захисту. Всі прагнуть побачити в ньо
му – себе у зав'язку, кожний тягниться уявити процеси, які відбуваються у
ньому, як роботу саме його концепції р


ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЛУСТЕНКО Андрій Юрійович
УДК 316.64 (477) / ((1-11)+(1-15)) (043.3)
Формування суспільної свідомості Київської Русі
в умовах східних та західних впливів
09.00.03 Соціальна філософія та філософія історії
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі філософії і соціології
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор
Лобас Володимир Хомич,
Київський державний університет економіки
та технологій транспорту, професор кафедри
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Кримський Сергій Борисович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН
України, провідний науковий співробітник
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра
філософії, м.Київ
Захист відбудеться 21.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.161.02 в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці інституту філософії імені Г. С. Сковороди за адресою: 01001, м. Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
 
Автореферат розісланий 11.05.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,
кандидат філософських наук Л.А. Ситниченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан людства та суспільні процеси, які відбуваються протягом останніх років в Україні, зумовлюють особливу актуальність досліджень, спрямованих на визначення засобів самоідентифікації у різних вимірах надіндивідуального буття: соціальному, історичному, національному, культурнотрадиційному. Напрями, у яких в сучасному суспільстві відбуваються зміни, майже всі демонструватимуть перехід на загальнолюдському масштабі до інших перспектив, що пануватимуть у світоставленні людини найближчим часом. Аналітичні роботи, проведені у різних галузях сучасного суспільного буття, свідчать, що саме в часи зіткнень різних моделей свідомості те, що позначалось терміном “людство”, переходить до ролі дійсного, дієвого феномену, стає, користуючись словами В.І.Вернадського, планетним явищем. Такий неординарний склад умов та питань сприяє розкриттю проблем, що ставились раніше соціальною філософією, на новому рівні актуальності. Цей рівень актуальності вимагає приймати до уваги дієві сили трансцивілізаційного, міжрасового та загальнолюдського масштабів, які раніше залишались за межами аналізу.
Глобалізація світогляду та проблем, пов'язаних з сучасним буттям людини, спонукають до переосмислення головних засад та засобів визначення етнічності. Адже проблема ідентифікації протягом останніх років набула нових вимірів. Одержуючи реальні засади до відчуття та осмислення себе мешканцем Землі, людина ризикує втратити національну ідентичність. Новий стан проблеми загострюється тим, що нівелювання національної ідентичності зараз може відбуватися не шляхом втілення різних утопічних проектів, самих по собі занадто несталих, але завдяки реалізації існуючих, неутопічних комунікаційних технологій та ціннісних переорієнтацій.
Для України такі питання набувають особливої значущості у звязку з проголошенням державного суверенітету. Що є культурна ідентичність України на початку ХХІ століття? Проблема визначення соціокультурної ідентичності постає не тільки як теоретичне завдання, але й як нагальна практична потреба, повязана з пошуком шляхів утворення та розвитку українського суспільства.
Дискурс у сфері суспільної свідомості, що відбувається у поліінтенційному спектрі, в який входять: визначення системності, що діє як на рівні загального історичного буття, так і у межах окремих формацій, формулювання законів взаємовпливу структур суспільного буття та форм колективної свідомості, розуміння характеру відносин свідомості суспільства у загальному масштабі з вимірами професійної свідомості, потребує активної розробки в генетичному напрямі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування суспільної свідомості Київської Русі в умовах східних та західних впливів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок