Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Узгодження тиристорного перетворювача частоти на основі резонансного інвертора з індукційною плавильною установкою

Узгодження тиристорного перетворювача частоти на основі резонансного інвертора з індукційною плавильною установкою

Назва:
Узгодження тиристорного перетворювача частоти на основі резонансного інвертора з індукційною плавильною установкою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
 
САРАТОВСЬКИЙ Руслан Миколайович
УДК 621.314.58
Узгодження тиристорного перетворювача частоти
на основі резонансного інвертора
з індукційною плавильною установкою
Спеціальність 05.09.12 - напівпровідникові перетворювачі електроенергії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматизованого управління технологічними процесами паливно-енергетичного комплексу Донбаського державного технічного університету МОН України, м. Алчевськ. |
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент
Баранов Олександр Миколайович,
Донбаський державний технічний університет
МОН України (м. Алчевськ),
доцент кафедри автоматизованого
управління технологічними процесами
паливно-енергетичного комплексу.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Пентегов Ігор Володимирович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона
НАН України (м. Київ),
провідний науковий співробітник відділу електротермії;–
кандидат технічних наук, доцент
Будьонний Олександр Володимирович,
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут"
МОН України (м. Київ),
доцент кафедри промислової електроніки.
Захист відбудеться ” 07 ” листопада 2007 р. об 11 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 при Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ – 57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано 04 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.М. Гориславець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час для електротермічних установок широко використовуються тиристорні перетворювачі частоти (ТПЧ). Серед всіх електротермічних установок, де використовуються ТПЧ, найбільш енергоємними є установки для індукційної плавки металів. Енергетичний режим роботи ТПЧ і величини, які визначають його комутаційну стійкість, істотно залежать від зміни параметрів індукційної плавильної установки, в якості якої використовується індукційна плавильна тигельна піч. Неправильне узгодження ТПЧ з плавильною установкою призводить до недовикористання ТПЧ за потужністю, збільшення часу плавки, погіршення енергетичних показників і дорожчання технологічного процесу в цілому. В зв'язку з цим особливого значення набувають задачі вдосконалення вживаного електротермічного устаткування, спрямовані на автоматизацію, поліпшення енергетичних показників, підвищення ефективності використання та надійності роботи ТПЧ з індукційним навантаженням.
Маючи певні переваги перед іншими типами джерел живлення, ТПЧ часто використовуються недостатньо ефективно. Досвід експлуатації ТПЧ на підприємствах показує, що коефіцієнт використання їх встановленої потужності невисокий і складає в межах 0,4  ,7. Неабиякою мірою існуванню вищезгаданої проблеми сприяє з одного боку низький рівень автоматизації технологічних процесів і недоліки в організації праці, а з іншого боку – технічна недосконалість самих електротермічних установок, в яких не закладені можливості якісного узгодження ТПЧ з індукційним навантаженням впродовж всього технологічного циклу. Отже виникає необхідність розробки і побудови таких ТПЧ, які могли б реалізувати всі свої потенційні можливості та переваги і адаптуватися до можливих змін параметрів індукційного навантаження. Одним з шляхів вирішення даної задачі є розробка ефективних методів узгодження ТПЧ з індукційним навантаженням.
Попри те, що питаннями розробки ТПЧ для індукційних навантажень займалися відомі фахівці, такі як Бєркович Є.І., Івенський Г.В., Васильєв О.С. Гусєв Ю.М., Сілкін Є.М., Бєлкін А.К. та ін., задача узгодження ТПЧ з індукційною плавильною установкою, як і раніше, залишається актуальною і вимагає ретельного аналізу та прийняття необхідних ефективних рішень.
Тому проблема поліпшення використання встановленої потужності ТПЧ та підвищення продуктивності електротермічної установки за рахунок технічного вдосконалення ТПЧ новими пристроями узгодження та ефективними методами узгодження з плавильною установкою піднята і вирішується в даній роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Узгодження тиристорного перетворювача частоти на основі резонансного інвертора з індукційною плавильною установкою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок