Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Виявлення змінення властивостей стохастичних послідовностей за допомогою штучних нейронних мереж

Виявлення змінення властивостей стохастичних послідовностей за допомогою штучних нейронних мереж

Назва:
Виявлення змінення властивостей стохастичних послідовностей за допомогою штучних нейронних мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки
Ламонова Наталія Сергіївна
УДК 681.513.6
Виявлення змінення властивостей стохастичних послідовностей за допомогою штучних нейронних мереж
05.13.03 – системи та процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор Бодянський Євгеній Володимирович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти:– 
доктор технічних наук, професор Кулик Анатолій Степанович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри “Системи управління літальними апаратами”;– 
доктор технічних наук Хаханов Володимир Іванович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки.
Провідна установа
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “19” червня 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: , м. Харків, пр. Леніна, , тел:) 40-94-51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, .
Автореферат розісланий 17 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність функціонування систем керування об'єктами різних класів багато в чому визначається їхньою здатністю підтримувати необхідні режими в умовах невизначеності, впливу різних збурень, дрейфу параметрів, стрибків і розладнань, що виникають в об'єкті. Для того, щоб система керування мала такі властивості, у ній повинний бути передбачений контур діагностики, що, по-перше, вирішує задачі контролю стану і параметрів об'єкта і системи керування в цілому і подає сигнали тривоги або корегує в необхідні моменти часу алгоритм керування, а по-друге, керує контуром ідентифікації з метою поліпшення якості оцінювання у випадку нестаціонарності об'єкта керування.
До цього часу для вирішення цієї задачі найбільший розвиток одержав статистичний апостеріорний підхід, основними недоліками якого є, по-перше, неефективність при роботі в реальному часі (це робить його непридатним у задачах ранньої діагностики), по-друге, необхідність використання досить великих обсягів статистичної апостеріорної інформації, по-третє, орієнтація цього підходу на лінійні об'єкти, у той час, як широкий клас реальних об'єктів є істотно нелінійним.
У зв'язку з цим дуже актуальною є проблема раннього виявлення розладнань у нелінійних динамічних стохастичних об'єктах в умовах істотної апріорної невизначеності про властивості як самого об'єкта, так і діючих на нього збурень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетної теми "Розробка теоретичних основ і математичного забезпечення для адаптивних нейро-, фаззі-систем керування з урахуванням обмежень на основі параметрично оптимізуємих регуляторів" (№ДР0197U0121130), включеної до координаційного плану Міністерства освіти і науки України, де здобувачкою розроблено нейромережеві процедури виявлення розладнань у реальному часі.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є підвищення швидкодії процесу виявлення змінення властивостей стохастичних послідовностей в задачах ранньої діагностики нелінійних стохастичних об'єктів у реальному часі з використанням штучних нейронних мереж (ШНМ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Виявлення змінення властивостей стохастичних послідовностей за допомогою штучних нейронних мереж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок