Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРИРОДНИХ ПАРКАХ

УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРИРОДНИХ ПАРКАХ

Назва:
УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРИРОДНИХ ПАРКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,97 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
Кобанець Людмила Олександрівна
УДК 338.24: 332.122: 502.33
УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕКРЕАЦІЙНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ В ПРИРОДНИХ ПАРКАХ
Cпеціальність 08.02.03 – | Організація управління, планування і регулювання
економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі економічних проблем охорони праці та соціальної політики.
Науковий керівник –доктор економічних наук, професор
Поклонський Федір Юхимович,
Донецький університет економіки і права Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності (м. Донецьк), професор кафедри обліку, аудиту та економічного аналізу.
Офіційні опоненти:доктор економічних наук, професор
Єфремов Олексій Володимирович,
Національна академія природоохоронного і курортного будівництва Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь), завідувач кафедри економіки і організації виробництва;
кандидат економічних наук
Кожемякіна Тетяна Володимирівна,
Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг), доцент кафедри міжнародної економіки.
Провідна установа – Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться "22" червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “20” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація економіки України у напрямі становлення ринкових відносин вимагає удосконалення структури господарства країни. Прискорення темпів розвитку економіки України можливе за рахунок формування конкурентоспроможних галузей. Рекреаційна сфера в Україні є такою формою діяльності, яка у процесі розвитку могла б забезпечити і розвиток суміжних галузей економіки. Міжнародний досвід визначає рекреацію як найбільш прибуткову, екологічно чисту діяльність у системі бізнесу. Прибутки від світового туризму перевершують надходження від експорту нафти та нафтопродуктів, електрообладнання та автотранспорту. Необхідність розвитку рекреаційної сфери в Україні зумовлена об'єктивною потребою збереження навколишнього середовища, природних ресурсів, людського потенціалу і розв’язання проблем зайнятості та безробіття. У той час як рекреаційна діяльність одержала стрімкий розвиток у світі (щорічно до державного бюджету США надходить 75 млрд. дол.), в Україні вона у занепаді (30 млн. дол.). Це не відповідає можливостям країни та потребам населення. Внесок рекреаційної сфери у ВНП розвинених країн складає 25%. Наприклад, у Франції, Іспанії, Італії та Турції він коливається між 15-35%. В Україні цей показник не перевищує 1%.
Важливим є формування організаційно-економічного механізму управління рекреаційною діяльністю, зокрема у природних парках. Наявні наукові розробки недостатньо враховують особливості становлення ринкових відносин в Україні, рівень природних та трудових можливостей її території, техніч-ний та науковий потенціал країни. Розробляються лише окремі складові частини механізму управління, правове забезпечення діяльності, методи оцінки результатів діяльності господарюючих суб'єктів із рекреації. Необхідність розвитку рекреаційної сфери, підвищення її ефективності на основі теоретичного обґрунтування положень і рекомендацій щодо вдосконалення управління обумовили актуальність теми дисертації, її мету, задачі та зміст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ РЕКРЕАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРИРОДНИХ ПАРКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок