Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВІ РЕЖИМИ В ПОСЛІДОВНОМУ RLC - КОНТУРІ З РЕВЕРСИВНИМ КОМУТАТОРОМ

ОСОБЛИВІ РЕЖИМИ В ПОСЛІДОВНОМУ RLC - КОНТУРІ З РЕВЕРСИВНИМ КОМУТАТОРОМ

Назва:
ОСОБЛИВІ РЕЖИМИ В ПОСЛІДОВНОМУ RLC - КОНТУРІ З РЕВЕРСИВНИМ КОМУТАТОРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
НАМЄСТНІК Сергій Георгійович
УДК 621.3.011.7
ОСОБЛИВІ РЕЖИМИ
В ПОСЛІДОВНОМУ RLC - КОНТУРІ
З РЕВЕРСИВНИМ КОМУТАТОРОМ
Спеціальність 05.09.05 - теоретична електротехніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі стабізації параметрів електромагнітної енергії Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Науковий керівник - доктор технічних наук
Федій Всеволод Савелійович,
Інститут електродинаміки НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу стабілізації параметрів електромагнітної енергії.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
П'яних Борис Єгорович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри радіоелектроніки;
- кандидат технічних наук, с.н.с.
Голубєв Віталій Володимирович,
Інститут електродинаміки НАН України,
старший науковий співробітник
відділу перетворення змінної напруги.
Провідна установа - Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра теоретичної електротехніки.
Захист відбудеться “11” грудня 2002р. об 11- 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ – 57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розісланий “ 08 ” листопада 2002р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 Ю.М. Гориславець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Теорія перехідних та усталених електромагнітних процесів в електричних колах, що містять реактивні і ключові (вентильні) елементи, розроблена досить глибоко і викладена в багатьох публікаціях. До числа таких кіл відносяться, наприклад, різноманітні схеми некерованих (керованих) випрямлячів з конденсаторами на стороні постійного (змінного) струму, в яких роль комутатора виконує випрямляч на ключах з односторонньою провідністю. Частота комутації таких ключів постійна і дорівнює частоті мережі живлення, а фаза імпульсів керування ключами може регулюватися.
Що стосується теорії електромагнітних процесів в одно - і багатофазних колах, що містять послідовний RLC - контур і ключовий комутатор у колі одного з реактивних елементів (ємності або індуктивності контуру), то вона розроблена недостатньо і не дає відповіді на багато питань для більш загального випадку – коли комутатор виконаний на ключах із двосторонньою провідністю, а частота керування ними встановлюється довільною і може бути як вищою, так і нижчою частоти мережі.
Актуальність теми. Необхідність дослідження електромагнітних процесів у контурі з комутатором має дуже важливе значення як з погляду теоретичної електротехніки, так і з практичної – оскільки дає можливість розробити рекомендації зі створення джерел живлення технологічних установок, зарядних пристроїв для індуктивних (ємнісних) накопичувачів енергії, а також нових технічних засобів для підвищення якості електричної енергії: і т.д.
Як відомо, поява проблеми якості електричної енергії викликана не тільки кількісною і якісною еволюцією споживачів електроенергії, ростом числа і потужності нестаціонарних, нелінійних і несиметричних енергоємних споживачів, але й тим, що можливості якого-небудь радикального поліпшення існуючих технічних засобів підвищення якості електроенергії (на основі сполучення електромагнітних, реактивних та вентильних елементів) практично вичерпані. Сказане підтверджує актуальність проведення досліджень електромагнітних процесів у контурі з комутатором, а також виявленню тих особливих режимів у них, що представляють теоретичний і практичний інтерес.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Науково - дослідницька робота з теми дисертації проводилася відповідно до планів досліджень НАН України по темах: “Технологія” (Шифр 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВІ РЕЖИМИ В ПОСЛІДОВНОМУ RLC - КОНТУРІ З РЕВЕРСИВНИМ КОМУТАТОРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок