Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІММОБІЛІЗОВАНА НА КРЕМНЕЗЕМАХ ГАЛАКТОЗООКСИДАЗА: ОДЕРЖАННЯ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ

ІММОБІЛІЗОВАНА НА КРЕМНЕЗЕМАХ ГАЛАКТОЗООКСИДАЗА: ОДЕРЖАННЯ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ

Назва:
ІММОБІЛІЗОВАНА НА КРЕМНЕЗЕМАХ ГАЛАКТОЗООКСИДАЗА: ОДЕРЖАННЯ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук україни
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ПОВЕРХНІ
На правах рукопису
КОНДАКОВА ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 541.183:577.152.1
ІММОБІЛІЗОВАНА НА КРЕМНЕЗЕМАХ ГАЛАКТОЗООКСИДАЗА: ОДЕРЖАННЯ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ
01.04.18 - фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ _2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті хімії поверхні НАН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Інститут хімії поверхні НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Тарасенко Юрій Олександрович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
завідувач відділом
доктор біологічних наук, професор
Стародуб Микола Федорович,
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України,
головний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “23” травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.210.01 в Інституті хімії поверхні НАН України (03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту хімії поверхні НАН України за адресою: 03164, Київ-164, вул. Генерала Наумова, 17.
Автореферат розіслано “19” квітня 2006 р.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Г.П. Приходько


ВСТУП
Актуальність теми. Галактозооксидаза належить до мідьвмісних металоферментів і виконує в організмі важливі функції в обмінних процесах. Перспективним є використання цього ферменту в клінічних дослідженнях при діагностиці ряду захворювань, пов’язаних з порушеннями обміну D-галактози (галактоземія). Галактозооксидаза є високочутливим тестом як на вільну D_галактозу, так і на D_галактозу, що входить до складу оліго- і полісахаридів. Проте обмежене використання галактозооксидази для аналітичного визначення галактозовмісних вуглеводів в значній мірі визначається високою вартістю ферменту (виділяється головним чином з грибів Fusarium graminearum, Polyporus circinatus та Dactyllium dendroides) і його низькою стабільністю. Тому важливим є одержання препаратів іммобілізованої галактозооксидази. Як відомо, іммобілізовані ферменти мають ряд суттєвих переваг порівняно з їхніми нативними попередниками, зокрема вони мають більш високу стабільність, придатні до багаторазового використання та тривалого зберігання. Важливо також, що такі гетерогенізовані ферментні препарати є зручними моделями для вивчення дії ефекторів. Додаткових переваг надає іммобілізація ферментів на кремнеземних носіях. Проте іммобілізація галактозооксидази на кремнеземних матрицях практично не вивчалася. Тому актуальним є розробка методів іммобілізації галактозооксидази на поверхні кремнеземів; вивчення впливу ряду ефекторів на активність і стабільність гетерогенних біокаталізаторів і одержання препаратів іммобілізованого ферменту, що придатні для визначення галактози та галактозовмісних вуглеводів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в Інституті хімії поверхні НАН України у відповідності з науково-дослідними тематиками держбюджетних тем: “Спрямовані синтези в поверхневому шарі дисперсних оксидів та вуглецевих адсорбентів з метою одержання прищеплених каталізаторів та вибіркових поглиначів токсичних речовин із біологічних рідин” (№ державної реєстрації 30023851), “Хімічне та геометричне модифікування кремнезему та вуглецевих матеріалів з метою одержання селективних адсорбентів і активних іммобілізованих препаратів” (№ державної реєстрації 01840049114), “Синтез та хімічні перетворення поверхневих структур оксидів кремнію, алюмінію, титану та їхніх композицій” (№ державної реєстрації 0199U002301), “Теоретичні дослідження і розробка лікарських композитів з сорбційним механізмом дії і регульованою фармакокінетикою” (№ державної реєстрації 0199U002299) та “Закономірності адсорбційної взаємодії та хімічних перетворень на поверхні дисперсних оксидів в суспензіях біоактивних молекул, полімерів, клітин та мікроорганізмів” (№ державної реєстрації 0103U006286) та у рамках комплексної програми фундаментальних досліджень НАН України “Дослідження у галузі сенсорних систем та технологій”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ІММОБІЛІЗОВАНА НА КРЕМНЕЗЕМАХ ГАЛАКТОЗООКСИДАЗА: ОДЕРЖАННЯ, ВЛАСТИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок