Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛ ЦЕОЛІТУ З ПЛАНТАГЛЮЦИДОМ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ

РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛ ЦЕОЛІТУ З ПЛАНТАГЛЮЦИДОМ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ

Назва:
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛ ЦЕОЛІТУ З ПЛАНТАГЛЮЦИДОМ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОНЧЕНКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК : 615.322: 616.33-002.44:615.453.3:014.22:549.67
РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛ
ЦЕОЛІТУ З ПЛАНТАГЛЮЦИДОМ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ
ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
ХАРКІВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі заводської технології ліків Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
ЧУЄШОВ ВЛАДИСЛАВ ІВАНОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри промислової фармації
Офіційні опоненти: доктор фармацевтичних наук, професор
ЯРНИХ ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
завідувачка кафедри технології ліків
кандидат фармацевтичних наук
ПАШНЄВА РАЇСА ОЛЕКСАНДРІВНА
старший науковий співробітник лабораторії таблеткованих
лікарських форм Державного наукового центру лікарських засобів
Провідна установа: Запорізький державний медичний університет, кафедра технології ліків
Захист відбудеться 16 грудня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул..Пушкінська,53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м.Харків, вул.Блюхера,4).
Автореферат розісланий “_15”_ листопада_ 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради,
доктор біологічних наук, професор Л.М.Малоштан
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед сучасних проблем медицини гастроентерологічні захворювання мають першорядне значення. Розповсюдженість шлунково-кишкових захворювань та їх прогноз свідчать про постійний зріст числа випадків виразкових патологій, а це потребує детального вивчення причин їх виникнення, обумовлює пошук раціональної терапії та профілактичних заходів.
Для лікування шлунково-кишкових захворювань використовують лікарські засоби різних фармакологічних груп рослинного, мінерального та синтетичного походження. При цьому можна надати перевагу рослинним засобам і тим, які містять мікроелементи, тому що вони мають високу біодоступність і низьку токсичність, здатні впливати на метаболічні процеси та поступово корегувати порушені функції вражених органів, і в багатьох випадках є доступними за ціною.
Враховуючи вищезазначене, використання новітніх технологій, раціональне поєднання субстанцій природного походження з іншими компонентами, щоб створені ліки мали більш м’яку дію, виражений фармакологічний ефект і не викликали побічні прояви є актуальною проблемою.
Дані літератури свідчать про те, що перспективним джерелом для розробки противиразкових препаратів є природні мінерали – цеоліти, яким притаманні каталітичні, іонообмінні та сорбційні властивості, антимікробні та ранозагоюючі властивості, здатність розподіляти за розмірами іони та молекули різних речовин, крім цього вони нешкідливі для здоров’я людини. Це підтверджено рядом досліджень та розробкою препаратів на їх основі.
Додавання до цеолітів рослинних субстанцій, зокрема плантаглюциду, теж є доцільним у зв’язку з тим, що він містить суміш полісахаридів листя подорожника великого, який є широко розповсюдженою рослиною, що застосовується в медичний практиці при лікуванні гіпоацидних гастритів та виразок шлунку з нормальною або зниженою кислотністю.
Поєднання плантаглюциду з цеолітом в лікарській формі є перспективним в порівнянні з вихідними природними сполуками. Вибір цього напрямку обумовлений прагненням покращити їх фармакологічні та терапевтичні властивості, збільшити терапевтичний індекс та резорбцію з шлунково-кишкового тракту лікарських речовин та мати можливість виведення з організму шкідливих сполук, а також максимально підвищити позитивний ефект лікування виразкової хвороби шлунку та хронічного гастриту. На основі вищезазначених компонентів в НфаУ був створений лікарський препарат під умовною назвою “Планталіт”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ГРАНУЛ ЦЕОЛІТУ З ПЛАНТАГЛЮЦИДОМ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ ШЛУНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок