Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЙНІ ТА ПОЛІТИКО-ПРАКТИЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ

ІДЕЙНІ ТА ПОЛІТИКО-ПРАКТИЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ

Назва:
ІДЕЙНІ ТА ПОЛІТИКО-ПРАКТИЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,00 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М.КОРЕЦЬКОГО
ШВЕЦЬ Олена Євгенівна
УДК 329.14
ІДЕЙНІ ТА ПОЛІТИКО-ПРАКТИЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ
Спеціальність 23.00.03 – політична культура та ідеологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі управління персоналом Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник –
доктор філософських наук, професор
ВОРОНКОВА Валентина Григорівна,
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри управління персоналом.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
ОНІЩЕНКО Ірина Григорівна,
Європейський університет,
проректор з гуманітарної освіти та виховання;
кандидат філософських наук
БАУМАН Юрій Анатолійович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України,
старший науковий співробітник
відділу соціальної філософії
Провідна установа –
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 23 травня 2003 р. о 15 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий 23 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук В.П. Горбатенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна політична думка в Україні активно досліджує проблеми соціокультурного реформування українського суспільства під кутом зору необхідності національного відродження, а також входження в інтеграційні процеси європейського простору. Соціально-економічні, політичні, ідеологічні і духовно-культурні перетворення вимагають теоретичної і практичної розробки цивілізаційних важелів, які б сприяли становленню правової демократичної соціальної держави. Всебічний аналіз соціал-демократичної ідеології показує, що вона є загальносвітовим прогресивним явищем. Саме тому перед вченими-суспільствознав-цями стоїть завдання аналізу сучасної соціал-демократичної ідеології, практична актуальність якої зумовлена необхідністю утвердження політичної, економічної, соціальної, міжнародної демократії.
Актуалізацію даної проблеми в постсоціалістичних країнах можна пояснити тим, що соціал-демократична парадигма стала однією з провідних суспільно-політичних течій ХХ століття, її ідеали стали основою демократичних змін і розвитку громадянського суспільства. Науковий інтерес до соціал-демократії можна пояснити тим, що вона є життєздатною і соціально ефективною центристською політичною ідеологією, однією з магістральних ліній трансформації суспільства.
Вітчизняна політична наука активно осмислює нову унікальну соціокультурну й духовну ситуацію, сучасні модернізаційні процеси українського суспільства, в контексті яких переглядається класична спадщина маркс-изму. На цьому тлі зростає інтерес до правової соціальної держави, економічної, політичної і соціальної демократії, громадянського суспільства,
формування еліти тими чинниками, з якими небезпідставно повя’зується поступ у майбутнє. Визначальною основою актуальності й теоретичної значущості теми дослідження може слугувати соціал-демократична ідеологія, спрямована на зміну основ ідентичності, соціальної орієнтації, необхідних для демократичного розвитку сучасного суспільства.
Узагальнюючий огляд тлумачень моделей соціал-демократії (африкан-ський і гільдійський соціалізм, демократичний та інтеграційний, кооперативний і муніципальний, самоуправлінський і неосоціалізм, фабіанський, функціональний, екологічний і етичний соціалізм), що використовуються в межах західної спадщини, підводить до висновку про їх розмаїття і супе-речливість. Звідси підвищений інтерес до ідеології соціал-демократизму, яку серед звичайного переліку політичних ідеологій виокремлює відсутність претензії на глобальність і жорстку нормативність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІДЕЙНІ ТА ПОЛІТИКО-ПРАКТИЧНІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок