Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО – ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІГРАЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ СОЦІОГЕОСИСТЕМІ (на прикладі Харківської області)

СУСПІЛЬНО – ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІГРАЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ СОЦІОГЕОСИСТЕМІ (на прикладі Харківської області)

Назва:
СУСПІЛЬНО – ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІГРАЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ СОЦІОГЕОСИСТЕМІ (на прикладі Харківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,87 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Височин Максим Юрійович
УДК 911.3 : 314.7 (477)
СУСПІЛЬНО – ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІГРАЦІЇ В
РЕГІОНАЛЬНІЙ СОЦІОГЕОСИСТЕМІ
(на прикладі Харківської області)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціально-економічної географії і регіонознавства геолого-географічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор географічних наук, доцент
Нємець Людмила Миколаївна,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, завідувач кафедри соціально-економічної географії і регіонознавства.
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
Джаман Василь Олексійович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри географії України, картографії та геоінформатики;
кандидат географічних наук, доцент
Мезенцева Наталія Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри економічної та соціальної географії
Захист відбудеться 03.10.2007 р. о 11годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. М. Коцюбинського, 2; географічний факультет, ауд. 24.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 31.08.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент |
М.В. Дутчак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Невідривно від процесу державотворення незалежної України відбуваються процеси, природа яких ще й досі остаточно не досліджена. Одним з таких соціально-економічних процесів є міграція населення. Комплексність, багатовимірність та багатофакторність цього явища з кожним новим дослідженням призводить до поглиблення знань про нього.
Вивчення характеристик просторової організації міграційного процесу, взаємозалежності від територіальної неоднорідності протікання демографічних і соціально-економічних процесів є більш важливим у рамках локальних досліджень на рівні областей та адміністративних районів і вимагає міждисциплінарного підходу. Такі дослідження потребують комплексного використання теоретико-методологічного та методичного апарату сучасної суспільної географії. Вони не тільки розширюють уявлення про міграцію як процес, а й формують інформаційну базу для вирішення проблем регіонального розвитку, закладають основи в сфері управління міграціями, що створює передумови для моделювання та прогнозування подальшого соціально-економічного розвитку.
Сучасні соціальні процеси в Україні є досить складними, носять дуже непростий характер, мають давнє історико-географічне коріння. На пострадянському просторі міграція як соціальне явище проявляється через зміну напрямів, інтенсивності та об’ємів міграційних потоків. Особливо це стосується регіонів, які після розпаду Радянського Союзу з внутрішніх територій держави перейшли в статус прикордонних. Саме до таких територій саме і відноситься Харківська область.
Потреба в регіональних дослідженнях стаціонарної міграції формується при недостатній повноті інформації, недосконалості законодавчої бази, потребує контролю та управління цими процесами на загальнодержавному та регіональному рівнях. Регіональний рівень є дуже важливим, бо міграційні процеси безпосередньо впливають на розвиток соціально-економічної ситуації, виникнення соціальних негараздів тощо.
Варто зазначити, що міграція як соціальне явище здебільшого вивчається в Україні вузькоспеціалізовано, особливо соціологами, економістами та правознавцями. Дані, отримані в ході подібних обстежень, краще інтерпретуються, але не дають системного розуміння міграційного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО – ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІГРАЦІЇ В РЕГІОНАЛЬНІЙ СОЦІОГЕОСИСТЕМІ (на прикладі Харківської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок