Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ШАХТИ, ЯК ЄДИНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ З КОМП'ЮТЕРИЗОВАНОЮ СИСТЕМОЮ УПРАВЛІННЯ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ШАХТИ, ЯК ЄДИНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ З КОМП'ЮТЕРИЗОВАНОЮ СИСТЕМОЮ УПРАВЛІННЯ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ШАХТИ, ЯК ЄДИНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ З КОМП'ЮТЕРИЗОВАНОЮ СИСТЕМОЮ УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,68 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
Сургай Микола Сафонович |
УДК [622.012.2-503.55:681.3.06](043.5)
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
НАДІЙНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ
ШАХТИ, ЯК ЄДИНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО
КОМПЛЕКСУ З КОМП'ЮТЕРИЗОВАНОЮ
СИСТЕМОЮ УПРАВЛІННЯ
05.15.02 - "Підземна розробка родовищ корисних копалин"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки Національної академії наук України (ІГТМ НАН України) і в Державному науково-дослідному проектно-конструкторському і проектному інституті вугільної промисловості.
Науковий консультант - доктор технічних наук, лауреат Державної
премії України в галузі науки і техніки
Виноградов В.В., ІГТМ НАН України,
заступник директора інституту з
наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Колоколов О.В., Національний гірничий
університет України, професор кафедри
підземної розробки родовищ;
доктор технічних наук, професор
Усаченко Б.М., ІГТМ НАН України,
завідувач відділом;
доктор технічних наук, професор
Антіпов І.В., Інститут фізики гірничих процесів НАН України, завідувач відділом.
Провідна організація: Донецький науково-дослідний інститут
вугільної промисловості Міністерства палива і енергетики України, лабораторія удосконалення шахтного фонду.
Захист відбудеться " 27 " грудня 2002 року о 13 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 при Інституті геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а, факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ІГТМ НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а.
Автореферат розісланий " 22 " листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук |
Перепелиця В.Г.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вугілля – головний енергоносій в Україні, найважливіша сировина для чорної металургії і хімічної промисловості, значною мірою основний вид палива для населення та комунально-побутових споживачів. Вугілля - гарант енергетичної, а значить політичної і економічної незалежності України.
Надійність функціонування вугільних шахт України невисока і підтримується за рахунок резервування і дублювання основних виробничих фондів. Шахти з великою кількістю видобувних і прохідницьких вибоїв більш стійкі до виробничих негараздів, оскільки невиконання завдань на одних ділянках можуть бути компенсовані завдяки високопродуктивній роботі інших. Україна розраховується за такий підхід великою довжиною підтримуваних гірських виробок, значною чисельністю працівників, складністю структури управління підприємством, низькою ефективністю використання виробничих фондів, високою собівартістю видобутку вугілля. Екстенсивний шлях підтримки працездатності вугільних підприємств себе вичерпав, у держави відсутні кошти для щорічного введення в експлуатацію великої кількості лав, а багато шахт не встигають виконати необхідний обсяг підготовчих робіт.
Проблема забезпечення надійного функціонування шахти обумовлює необхідність розгляду підприємства у вигляді єдиного технологічного комплексу (ЄТК), що складається з багатьох машин, обслуговуючого персоналу і середовища з підвищеною небезпекою й агресивністю, у якому вони працюють. Проблема досить складна, не вивчена і є однією з причин того, що фактична продуктивність і ефективність застосування на шахтах нової високопродуктивної техніки істотно нижче проектних. У 1999-2001 роках намітився деякий підйом рівня видобутку, насамперед унаслідок застосування очисної, прохідницької і транспортної техніки сучасного технічного рівня. Разом з цим, створення і впровадження нової техніки призвело до появи комплексу дуже серйозних проблем: зростання ризику виникнення небезпечних ситуацій через газовий та інші фактори; лавиноподібне зниження надійності роботи шахтних підсистем від впливу навіть незначних відмовлень , у тому числі, у допоміжних службах; відсутність надійного контролю роботи підсистем і ефективного управління ними; невідповідність традиційних розкроїв шахтного поля, параметрів виїмкових стовпів і інфраструктури шахти цілком новим можливостям техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВУГІЛЬНОЇ ШАХТИ, ЯК ЄДИНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ З КОМП'ЮТЕРИЗОВАНОЮ СИСТЕМОЮ УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок