Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РІЗАННЯМ ДИСКОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ ГВИНТОВИХ ПОВЕРХОНЬ ЧЕРВ`ЯКІВ З УГНУТИМ ПРОФІЛЕМ витків

УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РІЗАННЯМ ДИСКОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ ГВИНТОВИХ ПОВЕРХОНЬ ЧЕРВ`ЯКІВ З УГНУТИМ ПРОФІЛЕМ витків

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РІЗАННЯМ ДИСКОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ ГВИНТОВИХ ПОВЕРХОНЬ ЧЕРВ`ЯКІВ З УГНУТИМ ПРОФІЛЕМ витків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,39 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Кіровоградський державний технічний університет
КОВРИШКІН МИКОЛА ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 621.9.04:621.9.02
УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РІЗАННЯМ
ДИСКОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ ГВИНТОВИХ ПОВЕРХОНЬ
ЧЕРВ`ЯКІВ З УГНУТИМ ПРОФІЛЕМ витків
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кіровоград – 2001Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Металорізальні верстати та системи” Кіровоградського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Надєїн Владислав Семенович, Кіровоградський державний технічний університет, м.Кіровоград, декан механіко-технологіч-ного факультету.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент Вітренко Володимир Олексійович, Східноукраїнський національний університет, м.Луганськ, завідувач кафедри “Теоретична механіка”;
кандидат технічних наук Підгаєцький Михайло Матвійович, Кіровоградський державний технічний університет, м.Кіровоград, доцент кафедри "Технологія машинобудування".
Провідна установа:
Національний технічний університет України “Харківський політехнічний інститут”, кафедра “Різання матеріалів та різальні інструменти”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 05.10.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.073.01 Кіровоградського державного технічного університету за адресою: 25006, м. Кіровоград,
просп. Університетський, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського державного технічного університету за адресою: 25006, м. Кіровоград,
просп. Університетський, 8.
Автореферат розісланий 04.09.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каліч В.М
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В приводах сучасних машин та механізмів широко застосовують черв'ячні передачі. Їх широкому розповсюдженню сприяють такі позитивні властивості, як спроможність передавати велику потужність, працювати на високих швидкостях, висока кінематична точність, порівняно невисока вага та габаритні розміри.
Теоретичні дослідження показали, що навантажувальна здатність черв'ячних передач з угнутим профілем витків черв'яка вища, ніж у черв'ячних передач інших типів за однакових умов експлуатації. Цей факт підтверджується характеристиками черв'ячних передач типу ZT за ГОСТ18498–89. Проте розповсюдження в промисловості черв'ячні передачі з угнутим профілем витка черв'яка не отримали внаслідок ряду технологічних складностей виготовлення. Ці складності пов'язані з використанням спеціального зуборізного інструмента для формоутворення поверхонь витків черв'яка та зубців черв'ячного колеса, що приводить до низької технологічності таких передач в цілому. Крім того, ці черв'ячні передачі мають високу чутливість до похибок виготовлення, складання та деформацій під навантаженням. Тому є актуальним вирішення наукової задачі по вдосконаленню способів формоутворення складових черв'ячної передачі, черв`як якої має угнутий профіль витків. Це буде сприяти розширенню використання в промисловості таких передач, зменшенню витрат на виробництво вузлів машин, в яких вони використовуються.
Перспективним напрямком вирішення даної наукової задачі є усунення вказаних недоліків за рахунок формоутворення поверхонь витків черв'яка та зубців черв'ячного колеса стандартним зуборізним інструментом.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до планів науково-дослідної роботи кафедри “Металорізальні верстати та системи” Кіровоградського державного технічного університету на 1995–2000 роки, державної цільової програми №062 “Програма виробництва технологічних комплексів машин та обладнання для агропромислового комплексу” на 1998–2005 р.р. (постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. №403 та від 11 квітня 2001 р. №350).
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМОУТВОРЕННЯ РІЗАННЯМ ДИСКОВИМ ІНСТРУМЕНТОМ ГВИНТОВИХ ПОВЕРХОНЬ ЧЕРВ`ЯКІВ З УГНУТИМ ПРОФІЛЕМ витків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок