Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Шляхи оптимізації викладання елементарної теорії музики студентам режисерських спеціалізацій

Шляхи оптимізації викладання елементарної теорії музики студентам режисерських спеціалізацій

Назва:
Шляхи оптимізації викладання елементарної теорії музики студентам режисерських спеціалізацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СТАНІСЛАВСЬКА КАТЕРИНА ІГОРІВНА
УДК 781.21.071.5 – 057.87
Шляхи оптимізації викладання
елементарної теорії музики
студентам режисерських спеціалізацій
13.00.02 – теорія та методика навчання музики і музичного виховання
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.


Науковий керівник
Офіційні опоненти
Провідна установа–
доктор філософських наук, професор
Уланова Світлана Іванівна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри мистецтвознавства та експертної діяльності–
доктор педагогічних наук, професор
Ростовський Олександр Якович,
Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя, декан музичного факультету–
кандидат мистецтвознавства, доцент
Фількевич Галина Миколаївна,
Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого, доцент кафедри музичного виховання–
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, кафедра гри на музичних інструментах, Міністерство освіти і науки України, м. Київ


Захист відбудеться “24” червня 2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий “23” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із стратегічних завдань реформування освіти в Україні є виведення її на світовий рівень шляхом оновлення структурно-організаційних засад побудови навчального процесу та змістовного наповнення курсів, покладених в основу фахової підготовки спеціалістів. У Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття)” підкреслюється також необхідність ширшого впровадження у вищу школу сучасних педагогічних технологій, спрямованих на забезпечення оптимальних умов для загальнокультурного розвитку суб’єктів навчання та спроможних задовольнити їхні освітянські потреби й інтереси, виявити природні здібності кожного з них.
Актуальність визначеного напряму є очевидною, коли йдеться про навчання і виховання майбутніх митців, фахова діяльність яких передбачає творчу самостійність, наявність індивідуального, оригінального стилю мислення. Проте, традиційні підходи, на які спирається теорія педагогіки і психології у характеристиках дидактичних засад навчання у вищій школі, не враховують поліваріантності програм, покладених в основу мистецької освіти (С.Архангельський, Б.Бенедиктов, С.Бенедиктов, В.Беспалько, Я.Болюбаш, А.Вербицький, А.Верхола, В.Галузинський, Е.Гришин, П.Гусак, М.Євтух, В.Каган, І.Кобиляцький, Б.Коротяєв, К.Марквардт, А.Петровський, І.Сиченіков, Б.Степанишин, Ю.Татур, О.Устенко, С.Харченко). Така невідповідність потребує уточнення дидактичних засад навчального процесу у вищій мистецькій школі з погляду пріоритетів, які визначає Концепція гуманітарної освіти України. Вона наголошує на різномаїтті засобів і форм організації навчально-виховного процесу, їх відкритості до інноваційних педагогічних ідей і технологій.
На необхідність упровадження цих педагогічних технологій вказує і аналіз сучасного стану фахової підготовки спеціалістів у мистецьких закладах. Вивчення педагогічно-наукових досліджень, у яких розглядаються проблеми вдосконалення мистецької освіти, підтверджує, що проблемним залишається питання: як підпорядкувати навчання вимогам кожного з існуючих напрямів мистецької діяльності. Його розв’язанню заважає відсутність наукових теорій, які могли б стати підгрунтям у пошуках шляхів оптимізації викладання циклу фахових дисциплін.
Різні аспекти навчання студентів творчих спеціальностей почали активно обговорюватись з середини 80-х років ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Шляхи оптимізації викладання елементарної теорії музики студентам режисерських спеціалізацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок