Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИП ПРИРОДОВІДПОВІДНОСТІ ВИХОВАННЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

ПРИНЦИП ПРИРОДОВІДПОВІДНОСТІ ВИХОВАННЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

Назва:
ПРИНЦИП ПРИРОДОВІДПОВІДНОСТІ ВИХОВАННЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАВЦОВ ВІТАЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 371.011
ПРИНЦИП ПРИРОДОВІДПОВІДНОСТІ ВИХОВАННЯ
У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор
Розенберг Арон Якович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка;
професор кафедри педагогіки
Офіційні опоненти - доктор педагогічних наук, професор
Василенко Володимир Аркадійович,
Соціально-педагогічний інститут “Педагогічна
Академія”, м. Кіровоград, ректор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Бондаренко Геннадій Леонідович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини,
доцент кафедри української мови та народознавства.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
ім.М.Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “23” травня 2001 року о 12 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54).
Автореферат розіслано “20” квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Штельмах Г. Б.
К .053.011
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості теми. На рубежі тисячоліть перед українською освітою постали нові важливі завдання, від розв’язання яких залежить майбутнє держави. По-перше, це необхідність реформування системи освіти у відповідності до нових суспільних вимог. По-друге, опираючись на світовий досвід і визнання випереджувального характеру функціонування освіти, на неї покладена функція генерувати суспільний розвиток, активно сприяти формуванню в українців світоглядних переконань, нової соціальної свідомості. Тому вкрай важливого значення набувають визначені в Конституції України і в ряді державних документів – Законі України “Про освіту”, Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття), Законі України “Про загальну середню освіту” – основні стратегічні завдання і напрямки розвитку національної системи освіти. Серед них на чільному місці – гуманізація, гуманітаризація освіти, визнання головною цінністю індивідуальності учня, особистісна орієнтація виховного процесу, створення умов для розвитку індивідуальних здібностей учня, продуктивний характер навчання, необхідність виховання активної, духовно багатої особистості. В цих умовах особливої актуальності набуває дослідження педагогічної спадщини видатного вченого, мислителя, педагога-практика Василя Олександровича Сухомлинського.
Постійний інтерес до творчої спадщини Сухомлинського пов’язаний насамперед з її універсальністю, різноплановістю, багатоперспективністю, загальною гуманістичною спрямованістю. Окремі положення його педагогічної системи саме в наш час набувають великої актуальності і значущості. Серед них слід відзначити проблему обґрунтування і реалізації в педагогіці В. О. Сухомлинського принципу природовідповідності виховання.
На наш погляд, доцільність її дослідження визначається значущістю і ґрунтовністю вирішення В. О. Сухомлинським широкого спектру філософських проблем, актуальних у наш час, особливо в контексті проблеми “людина – природа – суспільство”. Тому теоретичні засади реалізації принципу природовідповідності у творчій спадщині В. О. Сухомлинського мають характер самостійної філософської концепції, яка заслуговує детального вивчення і компаративістського аналізу в контексті сучасних доктрин філософії освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИНЦИП ПРИРОДОВІДПОВІДНОСТІ ВИХОВАННЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок