Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ СЛІДЧОЮ ТА СЛІДЧО-ОПЕРАТИВНОЮ ГРУПОЮ: ПРАВОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ

РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ СЛІДЧОЮ ТА СЛІДЧО-ОПЕРАТИВНОЮ ГРУПОЮ: ПРАВОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ

Назва:
РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ СЛІДЧОЮ ТА СЛІДЧО-ОПЕРАТИВНОЮ ГРУПОЮ: ПРАВОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ФЕДЧЕНКО Володимир Михайлович
УДК 343.126
РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ СЛІДЧОЮ
ТА СЛІДЧО-ОПЕРАТИВНОЮ ГРУПОЮ:
ПРАВОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ
12.00.09. – кримінальний процес і криміналістика;
судова експертиза
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005
Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана
в Національній академії внутрішніх справ України
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, доцент
Письменний Дмитро Петрович,
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії кримінального процесу та судоустрою
 
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Шумило Микола Єгорович, Університет економіки і права “Крок”, проректор з наукової роботи
кандидат юридичних наук, доцент Бояров Віктор Іванович, Академія адвокатури України, доцент кафедри кримінального процесу і криміналістики
 
Провідна
установа Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ проблем кримінального права, кримінології та судоустрою (м. Київ)
Захист відбудеться “18” березня 2005 року о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл. 1)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1.
Автореферат розісланий “16” лютого 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Демократичні перетворення, що відбуваються у нашій країні, курс на проведення правової реформи, зміст якої можна визначити як поступовий рух до демократичної правової держави, передбачають реальне забезпечення прав людини і громадянина. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст. 3 Конституції України).
У 2003 році правоохоронними органами України викрито у скоєнні 6 467 тяжких та особливо тяжких злочинів 722 організовані злочинні групи, до складу яких входило 3 515 осіб.11 Розгляд судами справ про злочини, вчинені організованими групами (за матеріалами статистичного аналізу) // Вісник Верховного Суду України. – 2004. - № 1(41). - С. 29 - 30.
Розслідування у таких справах є складним, великим за обсягом і вимагає від правоохоронних органів багато зусиль, тому провадження досудового слідства, як правило, доручається (декільком слідчим) слідчій або слідчо-оперативній групі.
Кількість слідчих, що залучаються у такі групи буває різною, і належати вони можуть не одному, а декільком правоохоронним відомствам. Під час групового провадження серед учасників слідчих або слідчо-оперативних груп, особливо міжвідомчого складу, виникає багато питань процесуального та організаційного характеру, пов’язаних із невизначеністю або недостатньою визначеністю їх процесуальних повноважень під час діяльності у складі групи.
Українські вчені-юристи Л.І. Аркуша, О.В. Баулін, В.І. Бояров, А.А. Герасун, І.Д Гончаров, А.А. Горняцький, А.Я. Дубинський, Г.О. Душейко, В.С. Зеленецький, Н.С. Карпов, О.М. Подопрєлов, С.В. Слинько, В.М. Тертишник, Ю.І Шостак та інші неодноразово звертались до дослідження окремих питань стосовно створення та діяльності слідчих, слідчо-оперативних груп і особливостей групового провадження у складних та великих за обсягом справах, у зв’язку з чим формували різні точки зору та судження.
Значний внесок у питання щодо розслідування справ слідчою та слідчо-оперативною групою зробили вчені-правознавці колишнього СРСР і країн СНД: Т.В. Авер’янова, С.В. Бажанов, Р.С. Бєлкін, І.С. Галкін, І.Ф. Герасимов, Л.М. Карнеєва, Г.О. Кокурін, М.І. Кулагін, О.М. Ларін, Б.Я. Петєлін, А.К. Савельєв, А.А. Тарасов, Р.Ю. Улімаєв, А.А. Ейсман та інші.
Над дослідженням окремих аспектів вказаної проблематики працювали такі українські вчені, як: Ю.П. Аленін, В.П. Бахін, В.Г. Гончаренко, Ю.М. Грошевий, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ СЛІДЧОЮ ТА СЛІДЧО-ОПЕРАТИВНОЮ ГРУПОЮ: ПРАВОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок