Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ОБВАЛЮВАНОСТІ ПОРОД І ЗАПОБІГАННЯ ТРАВМАТИЗМУ В ОЧИСНИХ ВИРОБКАХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ

РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ОБВАЛЮВАНОСТІ ПОРОД І ЗАПОБІГАННЯ ТРАВМАТИЗМУ В ОЧИСНИХ ВИРОБКАХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ОБВАЛЮВАНОСТІ ПОРОД І ЗАПОБІГАННЯ ТРАВМАТИЗМУ В ОЧИСНИХ ВИРОБКАХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,47 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ МАКІЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
З БЕЗПЕКИ РОБІТ У ГІРНИЧІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
(МакНДІ)
КУЗЬМЕНКО Микола Семенович
УДК 622.8.00:658.382.2
РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ОБВАЛЮВАНОСТІ ПОРОД
І ЗАПОБІГАННЯ ТРАВМАТИЗМУ В
ОЧИСНИХ ВИРОБКАХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ

Спеціальність 05.26.01 - „Охорона праці”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Макіївка-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства вугільної промисловості України та Донецькому науково-дослідному вугільному інституті Міністерства вугільної промисловості України.
Науковий консультант - доктор технічних наук, с.н.с.
Медведєв Едуард Миколайович, Макіївський економіко-гуманітарний інститут Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедрою “Екологія і безпека життєдіяльності”.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, с.н.с.
Кудінов Юрій Васильович, Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства вугільної промисловості України, заступник директора;
- доктор технічних наук, професор
Подкопаєв Сергій Вікторович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти та науки України, завідувач кафедрою „Гірнича геомеханіка”;
- доктор технічних наук, професор
Антощенко Микола Іванович, Донбаський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри охорони праці і навколишнього середовища.
Захист відбудеться “19” жовтня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.834.01 при Державному Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості за адресою: 86108, м. Макіївка Донецької обл., вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий “14” серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 12.834.01
к.т.н., с.н.с. В.Р. Алаб’єв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на загальну тенденцію до зниження смертельного травматизму, показник його частоти на 1 млн. тонн видобутку вугілля складає 2,02, що на порядок перевищує аналогічний показник в передових вуглевидобувних країнах.
Найбільший смертельний травматизм має місце в очисних вибоях від обвалювань пород (46,3%), особливо у вибоях з індивідуальним кріпленням на дільницях вигину конвеєра і на сполученнях лав з прилеглими виробками (72,6%). Близько 30 % очисних вибоїв, які розробляють тонкі пласти з великою кількістю геологічних порушень, найближчі 10-20 років залишатимуться з індивідуальним кріпленням, де травматизм від обвалювань пород в 10-12 разів вищий, ніж в комплексно-механізованих лавах.
Виробничий травматизм від обвалів і обвалювань спричиняє не тільки непоправні соціальні втрати, але й істотні економічні збитки (близько 100 млн. грн. на рік без урахування втрат вуглевидобутку). В зв'язку з цим істотне зниження травматизму від обвалів і обвалювань залишається надто важливою проблемою для вугільної промисловості.
Недостатня вивченість геомеханічних процесів у вуглевміщуючих бічних породах також не дозволяє знайти ефективні засоби запобігання обвалюванням пород. Тому дослідження причин, динаміки і закономірностей тріщиноутворення у вуглевміщуючих породах, що безпосередньо впливають на травматизм від обвалювання пород, розробка безпечних засобів і способів кріплення очисних вибоїв є актуальною науково-технічною проблемою, вирішенню якої присвячена дисертація.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до основних напрямків діяльності МакНДІ в рамках, затверджених Постановами Кабінету Міністрів України від 06.07.02 № 939 “Програми підвищення безпеки праці на вугільних шахтах” на 2002-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКОВИХ ОСНОВ ОБВАЛЮВАНОСТІ ПОРОД І ЗАПОБІГАННЯ ТРАВМАТИЗМУ В ОЧИСНИХ ВИРОБКАХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок