Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРА ПЕРИМЕТРАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ РИНКОВИХ ПЛОЩ МІСТ ТА МІСТЕЧОК ГАЛИЧИНИ у кінці XVIII – на початку XX століть

АРХІТЕКТУРА ПЕРИМЕТРАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ РИНКОВИХ ПЛОЩ МІСТ ТА МІСТЕЧОК ГАЛИЧИНИ у кінці XVIII – на початку XX століть

Назва:
АРХІТЕКТУРА ПЕРИМЕТРАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ РИНКОВИХ ПЛОЩ МІСТ ТА МІСТЕЧОК ГАЛИЧИНИ у кінці XVIII – на початку XX століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет
"Львівська політехніка"
РИБЧИНСЬКИЙ
Олег Валерійович
УДК.711.424
АРХІТЕКТУРА ПЕРИМЕТРАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ
РИНКОВИХ ПЛОЩ МІСТ ТА МІСТЕЧОК ГАЛИЧИНИ
у кінці XVIII – на початку XX століть
18.00.01 — Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністрества освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор архітектури, професор
РУДНИЦЬКИЙ Андрій Маркович,
Завідуючий кафедрою “Реставрація та реконструкція
архітектурних комплексів” Національного університету “
Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор
ПАНЧЕНКО Тамара Федотівна,
Голова науково-методичної ради Інституту туризму
федерації профспілок України, м.Київ
Кандидат архітектури, доцент
ПЕТРИШИН Галина Петрівна,
Кафедра ”Художніх основ та історії архітектури”
Національного університету “Львівська політехніка”
Провідна установа: Одеська державна академія будівництва і архітектури, м.Одеса
Захист відбудеться “19” грудня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.052.11 Національного університету “Львівська політехніка”: м.Львів, вул. С.Бандери, 12, кімн. 226.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка”: м.Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “17” листопада 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Демчина Б.Г.
Кан.тех.наук, доцент


Загальна характеристика роботи
Галичина – самобутній культурний та економічний реґіон України, на теренах якого зосереджена велика кількість історико-архітектурних пам’яток, більшість з яких розташовано у містах. Головним елементом історичної архітектурно-просторової структури міст була ринкова площа, забудова сторін якої змінювалася протягом багатьох століть. Середовище ринкових площ формували різнофункціональні споруди, з яких більшість були розташовані по периметру. Це переважно будинки із суміщеними житловою, торгівельною і ремісничою функціями. Період кінця XVIII – початку XX ст. був часом активного архітектурного розвитку міст та містечок Галичини. У цей час змінюється образ ринкових площ – перебудовуються старі і будуються нові будинки. Більшість збереженої забудови ринкових площ належить саме до цього періоду. Переважно вона формує сьогоднішній історичний образ центру міста. Проте вивченню та збереженню периметральної забудови ринкових площ досі не приділялось достатньої уваги.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається такими головними позиціями:
1.
У час розвитку української державності питання вивчення історико-архітектурної спадщини, яка зосереджена в середовищі міських поселень, набуло особливої актуальності. У радянський час вивчалися окремі, відірвані від контексту, визначні пам’ятки архітектури. Це зумовлює необхідність проведення інвентаризації, систематизації та аналізу недостатньо вивченої архітектури периметральної забудови ринкових площ міст і містечок Галичини.
2.
Сучасний стан міських поселень свідчить, що вони розвиваються лише в мережі активних комунікаційних шляхів, і це відображається у відродженні функціонального призначення ринкової площі. Особливості формування архітектурної спадщини міст Галичини у минулому зумовлювалися їхнім розташуванням і зонуванням. Для успішного територіально-планувального розвитку міст та включення історичної забудови у сучасну структуру поселень необхідно виявити історичні передумови формування ринкових площ.
3.
Дві світові війни ХХ ст. спричинили руйнування забудови ринкових площ, а це призвело до втрати головної частини міста. На місці втрачених будинків споруджено нові об’єкти без врахування історичних меж парцеляції, пропорцій та стилістики. Основними видами робіт, які проводять сьогодні на ринкових площах, є нове будівництво, ремонт, реконструкція та адаптація будинків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРА ПЕРИМЕТРАЛЬНОЇ ЗАБУДОВИ РИНКОВИХ ПЛОЩ МІСТ ТА МІСТЕЧОК ГАЛИЧИНИ у кінці XVIII – на початку XX століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок