Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОСТРАДЯНСЬКИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА В УКРАЇНІ

ПОСТРАДЯНСЬКИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА В УКРАЇНІ

Назва:
ПОСТРАДЯНСЬКИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,35 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Поклонська Олена Юріївна
УДК 340.0 + 342.2 + 321.01
ПОСТРАДЯНСЬКИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії держави та права Київського національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Гіда Євгеній Олександрович,
Київський національний університ внутрішніх
справ, доцент кафедри теорії держави та права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України,
Заслужений юрист України
Ярмиш Олександр Назарович,
Державний науково-дослідний інститут МВС України,
начальник
кандидат юридичних наук, доцент
Окіпнюк Володимир Тарасович,
Національна академія Служби Безпеки України,
заступник завідувача кафедри теорії та історії
держави і права
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра теорії та історії держави і права (м. Київ)
Захист відбудеться “22” червня 2007р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради 26.007.04 в Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03680, м. Київ, Солом’янська площа,1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03680, м. Київ, Солом’янська площа,1.
Автореферат розісланий “21” травня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Період розвитку України, що настав одразу після падіння радянського режиму, в теоретичній та історичній науці викликав багато суперечок, починаючи вже з назви.
Нині найбільш розповсюдженою є думка про особливий перехідний період, який склався у нашій країні внаслідок історичного розвитку. Проте, слід зазначити, що не всі науковці вкладають у поняття переходу певний раціональний зміст, надаючи йому самостійне позитивне значення. Одні вважають, що перехід є певною невизначеністю, позбавленою своїх особливостей та закономірностей. Інші акцентують увагу на тому, що перехідні держави є незакінченим досвідом руйнування соціально-економічної системи. До того ж, цей термін є дещо некоректним з огляду на те, що будь-яке суспільство весь час розвивається, змінюється, а отже може з впевненістю називатися перехідним. З цими твердженнями погодитися не можливо, адже перехідний період, так само як і інші етапи розвитку держави, виникає не стихійно, а через певні внутрішні та зовнішні закономірності, і тому його слід розглядати як особливий стан політичної, правової, економічної та інших систем суспільства. До того ж, саме такий термін як перехідність найбільш глибоко розкриває досліджуваний період, його нестабільний, багатоваріантний характер, з огляду на те, що ще й сьогодні не існує єдиної думки, до якої саме держави та суспільства ми прагнемо перейти, які обрати шляхи розвитку та вдосконалення державно-правових явищ.
У зв’язку з неоднозначністю, складністю, багатомасштабністю змін та перетворень, які зазнає Україна з часу проголошення незалежності, поряд з поняттям перехідний період зустрічаються і такі трактування сьогоднішнього стану країни як пострадянський, посттоталітарний, посткапіталістичний, постсоціалістичний, постіндустріальний етап розвитку держави та права (О.Л. Богініч, В.А. Греченко, Н. Закошек, А.І. Левченков, В.В. Лемак, В.С. Нерсесянц, Н.Р. Нижник, Н.Б. Пахоленко, В.О. Таран, А. Турен, В.Є. Чиркін, О.О. Шенець, О.Н. Ярмиш). При цьому маються на увазі характеристики різних сфер складного соціально-правового процесу, що відбувається у країні, і які лише у сукупності утворюють уявлення про загальний стан розвитку України.
Для віднаходження відповіді на всі ці питання актуальним стає аналіз історичних передумов та теоретичного аспекту перехідного періоду розвитку держави та права в Україні, розпочати який необхідно з вихідного пункту трансформації – Радянського Союзу, з розпадом якого і постає питання про перехідний режим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОСТРАДЯНСЬКИЙ РОЗВИТОК ДЕРЖАВИ ТА ПРАВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок