Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ ПРОЦЕСІВ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ УПОВІЛЬНЕННЯМ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ ПРОЦЕСІВ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ УПОВІЛЬНЕННЯМ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Назва:
ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ ПРОЦЕСІВ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ УПОВІЛЬНЕННЯМ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТАНОВСЬКА Тетяна Павлівна
УДК 629.113 – 592 – 52
ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ ПРОЦЕСІВ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ УПОВІЛЬНЕННЯМ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України на кафедрі автомобільного транспорту.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Заслужений працівник
народної освіти України
Балан Сергій Олександрович,
Одеський державний
політехнічний університет, доцент кафедри автомобільного транспорту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нікульшин Володимир Русланович,
Одеський державний політехнічний університет, завідувач кафедри теоретичних основ теплотехніки
кандидат технічних наук, доцент
Артьоменко Віктор Тимофійович,
Одеська державна академія харчових технологій, доцент кафедри прикладної математики та обчислювальної техніки
Провідна установа: Інститут проблем реєстрації інформації, відділ цифрових моделюючих систем,
НАН України, м Київ
Захист відбудеться 1 березня 2001 р. о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському державному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 24 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01,
кандидат технічних наук, професор Ю.С. Ямпольський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Оптимальне автоматизоване управління уповільненням автотранспортних засобів (АТЗ) в реальному часі неможливе без відповідного “швидкодіючого” програмного забезпечення АСУ. Однак сучасні математичні методи автоматизованого управління, до алгоритму яких входить багаторазове обчислення на ЕОМ складних функцій, підвищуючи ефективність праці оператора в цілому, іноді породжують і нові проблеми, викликані додатковими обмеженнями, що безпосередньо випливають із тривалості розрахункових операцій, зокрема – з часової складності (трудомісткості) алгоритмів оптимізації. В цьому випадку, навіть при використанні швидкодіючої обчислювальної техніки, управління може “не встигати” за керованим процесом.
Тому останнім часом з'явилися роботи, спрямовані на збереження основних переваг того чи іншого методу за рахунок створення в його рамках можливостей для підвищення швидкодії. Деякі аспекти цієї проблеми розглянуті в суміжних роботах по автоматизованому проектуванню. Зокрема, у роботах В.Г. Максимова, С.О. Балана та О.Є. Гончарової за рахунок методів віртуального об'єкта (МВО) та релейних елементів (МРЕ) переборені часові обмеження на проектування симетричних деталей АТЗ за допомогою САПР, які використовують метод скінченних елементів.
На жаль, існуючі описи МВО та МРЕ розглядають тільки статичні задачі проектування, які можуть бути використані лише у певних, дуже вузьких застосуваннях. Що до процесу управління гальмуванням АТЗ, можливого тільки в реальному часі при швидкоплинних векторах керуючого впливу і поточного стану керованого об'єкта, то для нього МВО та МРЕ взагалі не розглядалися.
На підставі викладеного, а також з урахуванням того, що від ефективності службового та екстреного гальмувань АТЗ залежить не тільки їхня надійність, але й життя багатьох людей, а також екологічна безпека регіонів, можна стверджувати, що дослідження, спрямовані на створення й впровадження сучасних методів підвищення ефективності автоматизованого управління уповільненням АТЗ, є дуже актуальними.
Дисертація виконувалася відповідно до завдань НДР Одеського державного політехнічного університету № 362-24 “Розробка теорії і методів схемотехнічного моделювання для систем проектування і управління”.
Метою дисертаційних досліджень є підвищення надійності автотранспортних засобів і безпеки перевезень шляхом поліпшення ефективності автоматизованого управління уповільненням АТЗ за рахунок зниження часової складності алгоритмів розрахунку параметрів управляючої дії на гальмові системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗНИЖЕННЯ ЧАСОВОЇ СКЛАДНОСТІ ПРОЦЕСІВ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ УПОВІЛЬНЕННЯМ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок