Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДОВОЛЬЧИЙ РИНОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ПРОДОВОЛЬЧИЙ РИНОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ПРОДОВОЛЬЧИЙ РИНОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
ІГНАТОВА Євгенія Михайлівна
УДК 338 439.5(477)
ПРОДОВОЛЬЧИЙ РИНОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, професор
Ткаченко Іван Яремович, професор кафедри економічної теорії Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, професор
Задорожний Григорій Васильович,
професор кафедри економічної теорії
та економічних методів управління
Харківського національного
університету ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України
- кандидат економічних наук, доцент
Артемова Тетяна Іванівна, старший
науковий співробітник Інституту прогнозування НАН України, м.Київ.
Провідна організація - Харківський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться “16” травня 2003 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, майдан Свободи,4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, майдан Свободи,4, Центральна наукова бібліотека.
Автореферат розіслано “15” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Продовольча проблема є однією з головних для країн, які здійснюють перехід до нової моделі соціально-економічного розвитку із соціальною орієнтацією. Від її вирішення значною мірою залежить життєвий рівень населення, економічна безпека країни. Отже, рівень соціально-економічного розвитку визначається наявністю можливостей для задоволення потреб населення продуктами харчування, формування адекватного новим умовам обсягу структури продовольчого ринку, а також механізму його функціонування. Держава не може вважатися розвиненою і багатою, якщо населення в ній недостатньо забезпечене продуктами харчування.
Основною складовою збалансованої роботи продовольчого ринку є усталеність агропромислового виробництва. Незалежно від його обсягу, частки у внутрішньому валовому продукті, воно є тією серцевиною, навколо або за безпосередньої участі якої вирішується переважна більшість соціально-економічних проблем країни.
Саме в агропромисловому секторі створюється матеріальний фундамент для нормальної життєдіяльності людини, його психологічної налаштованості та підвищення продуктивності праці. А висока продуктивність праці веде до збільшення продукції у всіх сферах, сприяючи збалансованості внутрішнього ринку і забезпечуючи бездефіцитність економіки. Розвинена аграрна сфера збагачує країну економічно, зміцнює її у військово-оборонному і політичному відношенні, виступає одним із найважливіших факторів формування високого життєвого рівня громадян.
Незважаючи на величезні досягнення людства, пов’язані із впровадженням організаційних, технічних і технологічних нововведень у землеробстві і тваринництві, у цілому забезпеченість продовольством населення Землі залишається незадовільною. Особливої актуальності продовольча проблема набуває у країнах, які перебувають у стані ринкової трансформації. Так, зокрема, Україна з 1999 року змушена була ввести нову мінімальну норму споживання продуктів харчування, що становить 2928 ккал, тоді як рекомендована медиками норма харчування складає 3500 ккал на добу.
Неповноцінність харчування характерна для багатомільйонної групи малозабезпечених громадян, що негативно впливає на здоров’я нації і демографічну ситуацію. Цим, на нашу думку, зумовлені пріоритетність розвитку продовольчого сектора економіки і необхідність наукового обґрунтування природи і шляхів розвитку продовольчого ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРОДОВОЛЬЧИЙ РИНОК У ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок