Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Перехід економіки України до ринкового типу господарювання є об`єкти
вною необхідністю соціально-економічного розвитку


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Селезньова Людмила Василівна
УДК: [138,46 +502,3] (477)
ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.01.01. – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є укопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Євтушевський Володимир Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри теоретичної
та прикладної економіки.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, академік УААН
Борщевський Петро Прокопович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України. (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент,
Чумаченко Ольга Григорівна,
Академія муніципального управління (м. Київ)
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
Кафедра політичної економії факультетів управління і
маркетингу
Захист відбудеться 30 листопада 2001 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13. Київського національного університу імені Тараса Шевченка за адресою:
03022, м. Київ, вул. Васильківська 90-а, економічний факультет, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету
імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58, кімн. 10.
Автореферат розісланий 29 жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солодовникова І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми обумовлена необхідністю наукового обгрунтування концепції розвитку екологічних послуг, їх місця в сучасній економічній системі України та визначення шляхів реалізації безпосередньо причетних до неї пріоритетних напрямів сучасної державної політики України.
В умовах зміни регулювання економічних відносин на основі ринкових засобів пріоритетне значення надається формуванню розвиненоного економічного механізму природокористування та забезпечення природоохоронної діяльності. Здійснення економічних реформ в Україні, їх спрямування на побудову соціально орієнтованої ринкової економіки потребує посилення уваги до сфери екологічних послуг як невід`ємного елементу економічної структури суспільства.
Для багатьох країн світу захист навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів стали пріоритетними в національній політиці держави. Ринок екологічно чистих продуктів, технологій та обладнання, переробки та ліквідації відходів, екологічних робіт та послуг розширюється. Підприємства, які не здатні задовільнити вимоги суспільства в екологічно чистих продуктах, технологіях, екологічних послугах, втрачають конкурентоздатніть на світовому ринку.
Досвід найбільш економічно розвинутих країн, довів велику роль сфери екологічних послуг в забезпеченні високих темпів економічного зростання, що вимагає перегляду поглядів на її місце в структурі національної економіки.
Сучасна екологічна ситуація викликає необхідність комплексного розгляду господарських проблем з точки зору вимог навколишнього середовища, і в той же час природного середовища з точки зору вимог економічного розвитку суспільства.
Аналіз розвитку України в перехідний період показав, що великі труднощі в реалізації реформ, в тому числі, й екологічної політики пов’язані з недооцінкою ролі і значення сфери екологічних послуг. Для досягнення паритету екологічних та економічних цінностей важливе значення має врахування стану і тенденцій розвитку ринку екологічних послуг.
Разом з тим слід зазначити, що в умовах здійснення економічних перетворень в Україні з`явились позитивні зміни в соціальному та економічому розвитку: зростання ролі сфери екологічних послуг як складової економіки виробництва; перегляд джерел заміщення витрат, пов`язаних з їх наданням; пожвавлення процесів формування грошово-кредитної, фінансово-валютної, банківської, цінової, митної систем; підвищення прав та відповідальності органів державного управління та місцевого самоврядування в реалізації механізмів економічної та соціальної політики в сфері природокористування та природоохорони, підтримка підприємництва в екологічній сфері, розвиток екологічного менеджменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИНКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок