Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОПРОФІЛАКТИКА МІЖОСОБИСТІСНИХ КОНФЛІКТІВ У СІМ’ЯХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК

ПСИХОПРОФІЛАКТИКА МІЖОСОБИСТІСНИХ КОНФЛІКТІВ У СІМ’ЯХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК

Назва:
ПСИХОПРОФІЛАКТИКА МІЖОСОБИСТІСНИХ КОНФЛІКТІВ У СІМ’ЯХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,12 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Академія Прикордонних військ України
імені Богдана Хмельницького
______________________________________
ПОТАПЧУК ЄВГЕН МИХАЙЛОВИЧ
УДК 159.9:173:316.48
ПСИХОПРОФІЛАКТИКА
МІЖОСОБИСТІСНИХ КОНФЛІКТІВ У СІМ’ЯХ
ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК
Спеціальність 20.02.02
Військова педагогіка та психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Здобувач Потапчук Є.М.
Хмельницький - 1998
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Академії Прикордонних військ України імені Богдана Хмельницького, Державний Комітет у справах охорони державного кордону України.
Науковий керівник - доктор психологічних наук, доцент Сафін Олександр Джамільович, Академія Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького, кафедра міжнародного та екологічного права, начальник кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, доцент Томчук Михайло Іванович, Вінницький державний педагогічний університ, кафедра психології, завідувач кафедрою;
кандидат психологічних наук, доцент Хоружий Сергій Миколайович, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра психології та педагогіки, доцент кафедри.
Провідна установа:
Київський військовий гуманітарний інститут, кафедра загальної психології та конфліктології, Міністерство оборони України, м.Київ.
Захист відбудеться “24“ грудня 1998 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.705.02 Академії Прикодонних військ ім. Богдана Хмельницького за адресою: 280003, м.Хмельницький - 3, вул. Шевченка, 46, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії Прикордонних військ України ім. Богдана Хмельницького (280003, м.Хмельницький - 3, вул. Шевченка, 46).
Автореферат розіслано “ 2 “ грудня 1998 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук, доцент Галімов А. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
ВСТУП
Соціальна еволюція людства безпосередньо пов’язана з виникненням і розвитком інституту сім’ї. Адже сім`я є відкритою системою, яка створюється суспільством для благоустрою, біологічного і соціального впорядкування життя людського роду. Вона призначена для задоволення потреб її членів і виконує ряд життєво важливих функцій: виховну, господарську, духовну, соціалізуючу, репродуктивну та інші. Проте, індивідуально-психологічні особливості членів сім`ї, взаємовідносини між ними, а також певні умови життя можуть порушувати виконання сім`єю зазначених вище функцій і спричиняти виникнення внутрішньосімейних конфліктів. Враховуючи, що сімейно-шлюбні конфлікти призводять до виникнення негативних психічних станів членів сім`ї, а це позначається негативно на їх поведінці та професійній діяльністі, зазначене питання потребує глибокого аналізу та розумного вирішення.
Актуальність теми. Аналіз наукової літератури дозволив з’ясувати, що однією з найменш вивчених сфер соціально-психологічної роботи в армійському середовищі є сім’ї військовослужбовців. Серед широкого спектру питань, які потребують свого вирішення, нерозробленими залишаються і питання щодо організації психорофілактичної роботи, яка б сприяла психологічній просвіті членів сімей та регуляції їх взаємовідносин. Слід зазначити, що особисте, а тим більше сімейно-шлюбне життя військовослужбовців не завжди визначається межами звичних правил і норм. На сім’ю військовослужбовця Прикордонних військ України (ПВУ), яка виконує ті ж соціальні функції, що і звичайна сім’я, значний вплив має специфіка військової служби, яка визначає її певні соціально-психологічні особливості. Як свідчить практика, кожна з цих особливостей може викликати міжособистісні протиріччя та зіткнення членів сім’ї, порушення її стабільностії, а досить часто і дестабілізацію та розпад.
Таким чином, актуальність цієї проблеми, недостатня теоретична і методична її розробленість, потреби військової практики зумовили вибір теми дисертаційного дослідження: “Психопрофілактика міжособистісних конфліктів у сім’ях військовослужбовців Прикордонних військ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПСИХОПРОФІЛАКТИКА МІЖОСОБИСТІСНИХ КОНФЛІКТІВ У СІМ’ЯХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ПРИКОРДОННИХ ВІЙСЬК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок