Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬНО-ПРАВОВИЙ КОНФОРМІЗМ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ФЕНОМЕН

МОРАЛЬНО-ПРАВОВИЙ КОНФОРМІЗМ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ФЕНОМЕН

Назва:
МОРАЛЬНО-ПРАВОВИЙ КОНФОРМІЗМ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ФЕНОМЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,91 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДАВИДОВ ПАВЛО ГРИГОРОВИЧ
УДК – 316.647.6:141.7
МОРАЛЬНО-ПРАВОВИЙ КОНФОРМІЗМ ЯК
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ФЕНОМЕН
Спеціальність 09.00.03. – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк –2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького національного університету
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: Доктор філософських наук, професор
АНДРЄЄВА Тетяна Олександрівна
Донецький національний університет,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: Доктор філософських наук, професор
НЕЧИТАЙЛО Валентина Миколаївна
Донецький державний медичний
університет ім. М.Горького, завідувач кафедри
філософії, психології та економічної теорії
кандидат філософських наук, доцент
СКИРТАЧ Віолетта Михайлівна
Слов’янський державний педагогічний
університет, доцент кафедри філософії, соціології та права
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет
МОН України, кафедра філософії, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “24” квітня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.06. у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, кафедра філософії.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24)
Автореферат розісланий “22” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.І. Сушинський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Головна тенденція світового розвитку полягає в русі до змішаного поліфонічного суспільства, до тісного взаємозв'язку морального і правового регулювання відносин у соціумі. Саме тому сьогодні морально-правовий конформізм є одним із найбільш соціально-значущих феноменів, який повинен знаходитися у центрі уваги науковців.
Проблема морально-правового конформізму може розглядатися у декількох аспектах:
1) у “світ-системній” парадигмі, тобто в процесі глобалізації світу та інтеграції України в світове та європейське співтовариство;
2) у аспекті внутрішньої трансформації українського суспільства як соціальної системи, що спричинено розбудовою нової держави та ринкової економіки;
3) у рівні взаємозв’язку “Я” – “Інший”, тобто в процесі соціальної самоідентифікації особистості на підґрунті ціннісно-нормативних орієнтирів.
Сучасне українське суспільство як суб’єкт “світ-системи” характеризується кардинальними змінами в економіці, соціальному і духовному житті. Розбудова нового демократичного суспільства розпочата з заперечення старої повсякденності та ідеології в ім'я майбутнього. Однак той простір, який звільнився від диктату радянської ідеології, заповнюється не тільки ідеалами шляхетності і громадянського подвижництва, чистих помислів і творчості, а й тим, що виявлялося реально близьким деформованому та перекрученому духовному світу людини. Падіння моралі в соціумі і, як наслідок, наявність негативних проявів у деформованій соціальній свідомості (хабарництва і корупції, суцільної запоруки у різних ешелонах влади, державному апараті, судових і правоохоронних органах) негативно впливають на членів суспільства, й деформуючи далі суспільну та індивідуальну свідомість, створюють передумови для розвитку такого феномену як морально-правовий конформізм.
Негативні факти навколишньої дійсності переконують суб'єкта в незначущості суспільної моралі, безсиллі права і призводять до протиставлення себе соціальним, моральним і правовим нормам. У суспільстві з'являються люди, що усвідомлюють безуспішність опору дійсності. Формується стала орієнтація на некритичне слідування будь-яким вимогам оточуючих нас осіб, принцип “пристосовництва”, який і може проявлятися у формі морально-правового конформізму.
Отже, актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена не тільки її теоретичним, але і практичним значенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МОРАЛЬНО-ПРАВОВИЙ КОНФОРМІЗМ ЯК СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ФЕНОМЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок