Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРЕЦЬКИЙ РОЗСПІВ У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКОВНО-СПІВАЦЬКОЇ ПРАКТИКИ СЕРЕДИНИ XVII – XVIII СТОЛІТЬ

ГРЕЦЬКИЙ РОЗСПІВ У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКОВНО-СПІВАЦЬКОЇ ПРАКТИКИ СЕРЕДИНИ XVII – XVIII СТОЛІТЬ

Назва:
ГРЕЦЬКИЙ РОЗСПІВ У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКОВНО-СПІВАЦЬКОЇ ПРАКТИКИ СЕРЕДИНИ XVII – XVIII СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А. В. НЕЖДАНОВОЇ
Каплун Тетяна Михайлівна
УДК 783+783.29 (430)
ГРЕЦЬКИЙ РОЗСПІВ У КОНТЕКСТІ
РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКОВНО-СПІВАЦЬКОЇ ПРАКТИКИ
СЕРЕДИНИ XVII – XVIII СТОЛІТЬ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії музики та музичної етнографії
Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової
Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
САМОЙЛЕНКО Олександра Іванівна,
Одеська державна музична академія
імені А.В.Нежданової, професор кафедри
історії музики та музичної етнографії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
МЕДУШЕВСЬКИЙ Вячеслав Вячеславович,
Московська державна консерваторія
імені П.І.Чайковського, професор
кафедри теорії музики
кандидат мистецтвознавства, в. о. доцента
МУРАВСЬКА Ольга Вікторівна,
Одеська державна музична академія
імені А.В.Нежданової, в. о. доцента
кафедри сучасної музики і культурології
 
Провідна установа: Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського, кафедра старовинної музики
Захист відбудеться “23” листопада 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Одеській державній музичній академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельского, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельского, 63.
Автореферат розіслано “20” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д.Черноіваненко


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Величезний вплив візантійської традиції на давньоруський церковний спів давно визначений вченими. Дослідження різних форм творчих взаємин Візантії і Давньої Русі складає одну з "вічних тем" вітчизняної і зарубіжної медієвістики. Значимість дослідження "греко-русских певчих параллелей" (визначення А. Преображенського) очевидна і завжди залучала до себе увагу вчених (тією чи іншою мірою до цієї теми зверталася більшість медієвістів: Д. Разумовський, С. Смоленський, В. Металов, А. Преображенський, М. Успенський, Ю. Келдиш і ін.). Це питання як походження знаменного співу від візантійських джерел і первісної взаємодії церковного співу Візантії і Давньої Русі, позначеної Д. Разумовським як "старогреческое пение" (мається на увазі кондакарний спів), так і наступних контактів у цій області.
У музичній культурі XVІІ ст. конкретним відображенням греко-російських зв'язків стала поява в російських співацьких рукописах нового стилістичного шару за назвою "греческий роспев" (названий Д. Разумовським "новогреческим"), що у другій половині століття зайняв місце, рівне знаменному і відтіснив інші розспіви. Велику роль розспів продовжує грати в музичній культурі Росії наступних століть як провідний матеріал для численних анонімних і авторських гармонізацій і обробок. Грецький розспів, що був органічною частиною розвинутої багаторозспівної системи давньоруського духовного співу, відобразив всі особливості перехідного етапу російської церковно-співацької традиції межі XVІІ–XVІІІ ст. Значимість вивчення грецького розспіву усвідомлюється багатьма медієвістами. Але судження, висловлені вченими по історії і теорії цього розспіву, вимагають більш ґрунтовної аргументації і фактологічного підтвердження, з огляду на відсутність джерелознавчої бази розспіву. Більш того, до сьогодні відсутня цілісна концепція історії і теорії грецького розспіву.
На даний час існують різні підходи до самого визначення "грецький розспів". Ми під грецьким розспівом будемо розуміти корпус піснеспівів церковно-слов'янською мовою російської православної церкви, що у російських співацьких рукописах і в наративних джерелах представлені в одному з наступних варіантів: "греческий роспев", "греческаго напеву", "грециах напелу", "греческое согласие", "греческаго переводу", "греческий", "греч", "Византиево".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГРЕЦЬКИЙ РОЗСПІВ У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКОЇ ЦЕРКОВНО-СПІВАЦЬКОЇ ПРАКТИКИ СЕРЕДИНИ XVII – XVIII СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок