Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИСЛОТНО-ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В НАНОРОЗМІРНИХ СИСТЕМАХ, ЩО МІСТЯТЬ ЧЕТВЕРТИННІ АМОНІЄВІ ГРУПИ

КИСЛОТНО-ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В НАНОРОЗМІРНИХ СИСТЕМАХ, ЩО МІСТЯТЬ ЧЕТВЕРТИННІ АМОНІЄВІ ГРУПИ

Назва:
КИСЛОТНО-ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В НАНОРОЗМІРНИХ СИСТЕМАХ, ЩО МІСТЯТЬ ЧЕТВЕРТИННІ АМОНІЄВІ ГРУПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. КАРАЗІНА
БРИЛЬОВА КАТЕРИНА ЮРІЇВНА
УДК 544.362+544.77.022.532+544.777+544.778.3
КИСЛОТНО-ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В НАНОРОЗМІРНИХ
СИСТЕМАХ, ЩО МІСТЯТЬ ЧЕТВЕРТИННІ АМОНІЄВІ ГРУПИ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
ХАРКІВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК | доктор хімічних наук, професор
Мчедлов-Петросян Микола Отарович,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, завідувач кафедри фізичної хімії
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ | доктор хімічних наук, професор
Тьортих Валентин Анатолійович,
Інститут хімії поверхні імені О. О.Чуйка
Національної Академії наук України, м. Київ,
головний науковий співробітник
доктор хімічних наук, професор
Логінова Лідія Павлівна,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, завідувач кафедри хімічної метрології
Захист відбудеться “4” квітня 2008 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий “28” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук, доцент | В. Г. Панченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Організовані середовища набувають все більшого значення в різноманітних областях науки та техніки. Тому вивчення їх властивостей є актуальною задачею сучасної фізичної хімії. Системи, в яких молекули або іони організовані в аг-регати, можна поділити на ліофільні та ліофобні. Міцелярні розчини колоїдних ПАР, мікроемульсії, розчини циклодекстринів, краун-ефірів, каліксаренів, дендримерів та ін., прийнято вважати ліофільними нанодисперсними організованими середовищами. До другого типу належать суспензії різноманітних наночастинок.
Гідрофільні властивості низки організованих систем визначаються наявністю чет-вертинних амонієвих груп. Наночастинки кремнезему, модифіковані шаром поверх-нево-активної речовини (ПАР), катіонні дендримери та поліелектролітні щітки, що до-сліджуються в даній роботі, є типовими представниками цього типу середовищ. Але найбільш поширеними об’єктами, до складу яких входять групи NR3+, є мі-цели катіонних ПАР. Властивості агрегатів дифільних молекул ПАР добре вивчені, в тому числі за допомогою різноманітних індикаторів. Тому виявляється до-цільним вивчення вищезгаданих систем, що подібні міцелам, з точки зору їх впливу на кислотно-основні рівноваги індикаторних барвників.
Наночастинки кремнезему є одним з найпопулярніших компонентів організова-них розчинів. Модифікація їх поверхні за допомогою поверхнево-активних речовин дозволяє отримувати системи з цінними властивостями. Тому дослідження будови ша-рів, що утворені молекулами катіонних ПАР на поверхні частинок колоїдного кремне-зему, має величезне значення. Вивчення протолітичних рівноваг індикаторів, які ма-ють високу чутливість до природи мікрооточення, в присутності наноча-стинок, вкритих ПАР, може надати важливу інформацію щодо властивостей асоціатів дифільних мо-лекул, що знаходяться на поверхні поділу.
Роль, яку відіграють катіонні дендримери різної будови в супрамолекулярній хімії, важко переоцінити. Однак, незважаючи на різноманіття в сучасній літературі даних о взаємодії цих макромолекул з барвниками, систематичні відомості про перебіг кисло-тно-основних процесів в розчинах дендримерів практично відсутні.
Катіонні та аніонні поліелектролітні щітки належать до відносно нещодавно одержаних нанорозмірних об’єктів. Проте їх здатність до взаємодій з різними моле-кулами та іонами вже знайшла широке застосування. Однак питання про їх вплив на про-толітичні перетворення барвників залишається невизначеним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КИСЛОТНО-ОСНОВНІ РІВНОВАГИ В НАНОРОЗМІРНИХ СИСТЕМАХ, ЩО МІСТЯТЬ ЧЕТВЕРТИННІ АМОНІЄВІ ГРУПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок