Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ КАРОТИДНОГО КЛУБОЧКА У ЛЮДЕЙ РІЗНОГО ВІКУ І БУДОВИ ТІЛА ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РІЗНИХ ВІДДІЛІВ

МОРФОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ КАРОТИДНОГО КЛУБОЧКА У ЛЮДЕЙ РІЗНОГО ВІКУ І БУДОВИ ТІЛА ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РІЗНИХ ВІДДІЛІВ

Назва:
МОРФОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ КАРОТИДНОГО КЛУБОЧКА У ЛЮДЕЙ РІЗНОГО ВІКУ І БУДОВИ ТІЛА ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РІЗНИХ ВІДДІЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРИВОШЕЙ Роман Михайлович
УДК 611.47:616-053
МОРФОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ КАРОТИДНОГО КЛУБОЧКА У ЛЮДЕЙ РІЗНОГО ВІКУ І БУДОВИ ТІЛА ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РІЗНИХ ВІДДІЛІВ
14.03.01 – нормальна анатомія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у вищому державному навчальному закладі України “Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України (м. Полтава).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Скрипников Петро Миколайович,
вищий державний навчальний заклад України
“Українська медична стоматологічна академія”
МОЗ України (м. Полтава), завідувач кафедри
післядипломної освіти лікарів-стоматологів.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор ОЛЬХОВСЬКИЙ Василь Олексійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри судової медицини та основ права;
доктор медичних наук, професор ТОПОРОВ Геннадій Миколайович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри ендоскопії, хірургії і топографічної анатомії.
Провідна установа: державний вищий навчальний заклад України “Івано-Франківський державний медичний університет” МОЗ України, кафедра анатомії людини.
Захист відбудеться “25” січня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “12” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, професор Терещенко А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом багатьох років експериментальні і клінічні дослідження судинно-нервових зв'язків та їх провідної ролі в розвитку різних судинних розладів, були предметом досліджень як вітчизняних, так і закордонних дослідників. Особлива увага приділялась каротидній рефлексогенній зоні яка володіє специфічною хеморецепторною функцією і відіграє істотну роль у рефлекторній регуляції мозкового кровообігу. Найбільш детально топографічна анатомія каротидного клубочку досліджена С.М.Смажило (1996)
Предметом детального вивчення стали функції як синокаротидної зони взагалі, так і каротидного клубочка зокрема. В ряді робіт відмічається факт безпосереднього впливу сонного клубочка на серцеву і дихальну діяльність організму, а також на автоматичну регуляцію вазомоторного центра. На думку багатьох авторів (Brown, P. J., A. Rema, and F. Gartner, 2001; Capen, C.C. 2000; Ehrhart, N. E. J. Erhhart, J. Willis, D. Sisson, P. Constable, C. Greenfiled, S. Manfra-Maretta, and J. Hintermeister, 2001; Geraldes, M., F. Gartner, and F. Schmitt, 2000), сенсорними рецепторами в кровоносній системі є каротидне тіло і каротидний клубочок, які контролюють хімічний склад крові, співвідношення кисню і вуглекислого газу, а також кров'яний тиск. Kobayashi S., Zimmermann H., Milhorn D. (2000) вважають, що каротидний клубочок є утворенням, яке регулює екстрапульмональну відповідь на гіпоксію.
За даними Конопелько Г.Є. , 1981; Тимофеєва А.А., Солнцева А.М., Лихоти А.Н. , 1990; Rohinson J.Z., Sedzimir C.B., 1970, каротидний клубочок має загальне джерело ембріогенезу із шийним симпатичним вузлом. Тому варто звернути увагу на методи лікування гострого лімфаденіту шляхом впливу новокаїнової блокади на вегетативні ганглії шиї. При цьому симпатичні волокна іннервують гладком’язові елементи, що знаходяться в капсулі і трабекулах лімфатичних вузлів і забезпечують скорочення їх, сприяючи проштовхуванню лімфи у відвідні судини.
Клініко-експериментальні дослідження Хубутія З.Б. (1990) показали, що використання антиангінального ефекту методики квантової рефлексотерапії (лазеротерапії) ішемічної хвороби серця (ІХС) досить ефективно шляхом опромінення синокаротидної зони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОРФОМЕТРИЧНІ ПОКАЗНИКИ КАРОТИДНОГО КЛУБОЧКА У ЛЮДЕЙ РІЗНОГО ВІКУ І БУДОВИ ТІЛА ТА СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО РІЗНИХ ВІДДІЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок