Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моделювання та синтез діалогових агентів в інтелектуальних системах

моделювання та синтез діалогових агентів в інтелектуальних системах

Назва:
моделювання та синтез діалогових агентів в інтелектуальних системах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,70 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
національна академія наук україни
інститут проблем математичних машин і систем
ЧМИР Ігор Олексійович
УДК 004.94:004.78
моделювання та синтез діалогових агентів
в інтелектуальних системах
05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ — 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем моделювання в енергетиці
ім. Г.Є. Пухова НАН України.
Науковий консультант доктор технічних наук, професор
Верлань Анатолій Федорович,
Інституту проблем моделювання в
енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Різник Олександр Михайлович,
Інститут проблем математичних машин
і систем НАН України,
завідувач відділу
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Кургаєв Олександр Пилипович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, провідний науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Широчин Валерій Павлович,
Національний технічний університет
України «Київський політехнічний інститут»,
професор
Захист відбудеться 28 травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.204.01 в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 42.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 42.
Автореферат розісланий 15 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Ходак В.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Початковий етап розвитку штучного інтелекту характерний формуванням фундаментальних засад: концептуальних і математичних основ кібернетичних систем; основ теорії регулювання в біологічних і технічних системах; теоретичних основ адаптивної поведінки (теорії гомеостазіса); теоретичних основ систем, заснованих на знаннях; основ теорії нервових мереж і нейродинаміки. Вклад в розвиток штучного інтелекту на цьому етапі внесли роботи Ляпунова О.А., Поспєлова Г.С., Поспєлова Д.О., Вінера Н., Ешбі Р., Маккалока У., Пітса У., Розенблата Ф. та ін.
Поява та швидка еволюція цифрових обчислювальних машин призвела не тільки до поступового витиску терміну «кібернетика» терміном «штучний інтелект», але й до зрушення інтересів вчених до дослідження можливостей електронних обчислювальних машин для побудови інтелектуальних систем. Були запропоновані мови програмування високого рівня, що суттєво розширили можливості розробки комп’ютерних інтелектуальних систем, а також основи теорії відкритої мови програмування і теорії трансляції. Розроблені математичні основи і принципи організації комп’ютерних програм, що здатні імітувати процес рішення задачі людиною і виконувати таку інтелектуальну роботу, як, наприклад, доводити теореми, відповідати на питання за допомогою дедуктивного умовиводу. Запропоновані основи теорії програм, що «самоналагоджуються», і архітектура обчислювальних машин, здатних виконувати такі програми. Вклад в розвиток штучного інтелекту на цьому етапі внесли роботи Єршова О.П., Глушкова В.М., Поспєлова Г.С., Вейценбаума Д., Слейгла Д., Шенка Р., Ньюела А., Мінського М. та ін.
Сучасний етап розвитку штучного інтелекту характерний поширенням фундаментальних засад цієї науки та поступовому зміненню терміна «штучний інтелект» терміном «когнітивні науки», а також появою великої кількості праць присвячених теорії та практиці прикладних систем штучного інтелекту. Одержали розвиток теорія інтелектуальних агентів і теорія вбудованих інтелектуальних агентів; теорія та методи проектування діалогових та інтелектуальних систем навчання (локальних та дистанційних); методи обробки природно-мовних текстів та спілкування з комп’ютером на природній мові. Велика кількість робіт присвячена теорії і методам синтезу інтелектуальних систем на базі штучних нейронів і нейромереж. Вклад у розвиток штучного інтелекту на сучасному етапі внесли роботи Довгялло О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: моделювання та синтез діалогових агентів в інтелектуальних системах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок