Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОГОВІР ФАКТОРИНГУ

ДОГОВІР ФАКТОРИНГУ

Назва:
ДОГОВІР ФАКТОРИНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,64 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МВС України
Університет внутрішніх справ
ЧАПІЧАДЗЕ ЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 347.466
ДОГОВІР ФАКТОРИНГУ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ХАРКІВ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі правових основ підприємницької діяльності Університету внутрішніх справ.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Шишка Роман Богданович,
начальник кафедри правових основ
підприємницької діяльності Університету
внутрішніх справ.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент
Академії правових наук
Луць Володимир Васильович,
завідувач кафедри цивільного права та процесу
юридичного факультету Прикарпатського університету
імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ);
кандидат юридичних наук, професор,член-
кореспондент Академії правових наук
Сибільов Михайло Миколайович,
професор кафедри цивільного права Національної
юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Провідна установа: Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка (кафедра цивільного права).
Захист відбудеться 16 червня 2000 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 при Університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 16 травня 2000р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена специфікою правового регулювання факторингових правовідносин, перебудовою банківської системи і розвитком ринкових відносин в Україні, необхідністю приведення чинної нормативної бази у відповідність до світової практики розвитку договірних відносин у цій сфері.
Факторинг широко використовується за рубежем. Він виник у 16-17 ст. як суто торговельна діяльність, з часом переродився в фінансову угоду по наданню і гарантуванню кредиту.
Вітчизняним банком, який вперше застосував у 1988р. факторинг, став Ленінградський “Промстройбанк”. З 1989 року факторингові відділи почали створювати і в інших банківських установах. Тому появу інституту договору факторингу в законодавчій базі України можна розглядати як одне з численних явищ запозичення різноманітних правових конструкцій, вироблених і практикованих протягом сторіччя західною цивілізацією. Так, основні положення регулювання інституту факторингу у проекті Цивільного кодексу України запозичено з Конвенції про міжнародний факторинг. Але перед законодавцем і правовою наукою України постає завдання не просто запозичати правові поняття західної економіки, а, гармонізувавши їх з національною правовою системою, ефективно використовувати сучасний зарубіжний досвід. З урахуванням економічних, політичних, правових та інших реалій України створити оптимальні правові засади нормального функціонування грошово-кредитних відносин.
Зростаючий останнім часом інтерес до факторингової угоди пов'язаний з тим, що факторингове обслуговування найбільш повно відповідає потребам суб'єктів підприємницької діяльності, які в умовах кризи платежів відчувають дефіцит коштів. Завдяки застосуванню факторингу можливо перетворити продаж з відстрочкою платежу в продаж з негайною оплатою, і в результаті прискорити рух вільного капіталу. Факторинг дозволяє прискорювати оборотність коштів у розрахунках, що сприяє економії, підвищенню ефективності виробництва, а також усуває небезпеку неплатежу для клієнта. Окрім цього, завдяки факторингу утворюється найбільш гнучка форма задоволення тимчасових потреб підприємств у додаткових коштах, відбувається найбільш економне і раціональне їх використання. Це сприяє нормалізації процесу виробництва і реалізації продукції. Створюються необхідні умови для концентрації підприємства на основній виробничій діяльності і прискорення обороту його капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОГОВІР ФАКТОРИНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок