Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 14

Назва:
АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,78 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Задачі, сформульовані для системи рівнянь (25), розв’язані як в лінеаризованому виді, так і ітераційними методами. За початкове (нульове) наближення вибирався розв’язок лінеаризованої задачі. Оскільки з практики відомі границі зміни швидкості руху газу, тобто, то лінеаризація проведена заміною кривої січною, що проходить через точки і, та дотичною, паралельною до неї на даному проміжку. При розв’язуванні задач як невідомі функції вважаємо густину масового потоку і тиск.
Вибір граничних умов проводився виходячи з можливостей вимірю-вальної техніки. При цьому у всіх випадках вихідним станом є стаціонарний розподіл густини масового потоку та тиску. Крайові умови першого або другого роду на шукані функції вибирались в залежності від практичних потреб. На основі отриманих розв’язків зроблено певні висновки щодо впливу на перехідні часи та процеси руху газу геометричних параметрів трубопроводу та характеристик газу. Зауважимо, що для оцінки коефіцієнта гідравлічного опору було поставлено і розв’язано відповідні обернені задачі.
На основі отриманих результатів розв’язано задачі оптимізації процесу транспортування газу в лінійних структурах та розрахунок газотранспортних мереж.
Таким чином у цьому розділі проаналізовано методи розв’язування задач такого типу стосовно їх точності, швидкості збіжності та часу виконання. Останній фактор має велике значення, оскільки при побудові газотранспортних мереж нестаціонарні задачі як прямі, так і обернені необхідно розв’язувати для кожного лінійного елементу газопроводу. Запропоновано спосіб лінеаризації нелінійних систем диференціальних рівнянь в часткових похідних [1,5,15,16,23_,28,30,37,38,47,49, 50,52].
Восьмий розділ дисертації присвячений дослідженню фільтрації газу в пористих середовищах (зокрема підземних сховищах газу, рівняння (3)) та впливу на цей процес геометричних параметрів середовища та гідродинамік-них параметрів газу. Граничні умови на тиск задаються або нульовими, або будуються на основі обробки заміряних дискретних даних, а його початковий розподіл апроксимується ортогональним рядом, який будується за даними вимірювань. Параметри , , приймаються сталими. Для розв’язування відповідної задачі математичної фізики побудовано ітераційну схему, доведено її збіжність. За початкове наближення приймається розв’язок лінеаризованого варіанту рівняння (3), яке має вигляд
. (26)
В останньому рівнянні постійні і залежать від параметрів , що входять в рівняння (3). При моделюванні процесів переносу об’єктів природного середовища існуючі способи експериментального збору інформації вимірювання дають можливість отримувати дані про розподіл шуканих величин (температури, вологості, тиску газу, тощо) у дискретному вигляді з невисокою точністю в нееквідистантних точках. Тому як перший етап дослідження відповідних математичних моделей процесів переносу є подання вхідної інформації в параметричній формі.
Для побудови початкового розподілу тиску газу в пласті підземного сховища використовується спектральне представлення функції двох змінних рядом
де
, , , , , – корені многочленів Якобі та, відповідно.
За заданими значеннями тиску в робочих, контрольних та заміряних свердловинах відновлюється початковий розподіл. До лінеаризованого рівняння застосовується інтегральне перетворення Лапласа–Карсона за часом. Розв’язок знайдено у виді
,
де _початковий розподіл тиску, а _зміна тиску за рахунок роботи свердловин (відбір чи закачування) та фільтрації газу. Зауважимо, що гідравлічні та геометричні параметри газу й пласту уточнюються на основі розв’язування обернених коефіцієнтних задач з використанням заміряних даних.
На основі проведених досліджень побудовано алгоритм гідравлічної ув’язки системи пласт підземного сховища газу–газозбірний пункт, який дає можливість розв’язувати наступні основні задачі при розрахунку гідродинамічних параметрів процесів закачування та відбирання газу із підземних сховищ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок