Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 15

Назва:
АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,78 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Задача 1. При відомому розподілі пластового тиску і заданій величині об’ємного відбору визначити тиск на вході в газозбірний пункт.
Задача 2. При відомому розподілі пластового тиску і заданій величині вхідного тиску на газозбірному пункті визначити об’ємний відбір газу зі сховища.
Задача 3. Аналогічно до задачі 2 при відомому розподілі пластового тиску і заданій мінімальній величині вхідного тиску на газозбірному пункті визначити максимальний об’ємний відбір газу зі сховища.
На основі отриманих результатів побудовано способи розрахунку гідродинамічних характеристик роботи підземних сховищ газу, узгоджених з параметрами роботи газотранспортної мережі [4,17,22,27,29,46,51].
Математичні моделі процесу переносу газу як в лінійних газопроводах, так і в підземних сховищах газу апробувалися на реальних даних і використовуються для моделювання режиму роботи системи пласт підземного сховища газу – магістральний газопровід.
В роботі розв’язано актуальну науково–технічну проблему _розроблення адаптивних аналітико_числових математичних моделей руху газу в трубопроводах та природних пористих утвореннях, які відповідають практичним задачам оптимізації потокорозподілу газу за критеріями раціонального споживання та розробка адаптивних методів розрахунку цих моделей, орієнтованих на використання апріорної інформації про шукані розв’язки або їх зображення Лапласа.
1. На основі аналізу відомих математичних моделей процесів масопереносу, зокрема, поширення газу в трубопроводах, фільтрації газу в пористих середовищах (підземних сховищах газу), поширення домішкових речовин в приповерхневих шарах ґрунту та методів розрахунку цих моделей показано необхідність побудови нових та уточнення існуючих моделей масопереносу, орієнтованих на використання апріорної інформації. Відзначено особливості, які необхідно врахувати при моделюванні процесів масопереносу: побудова параметричних виглядів початково–крайових умов при дискретному заданні вхідних даних в нееквідистантних точках в умовах значної невизначеності; методи розрахунку параметрів моделей повинні дозволяти контролювати точність обчислень, виключати наростання машинної похибки.
2. Розроблено аналітико–числові моделі руху газу в трубопроводах, які, на відміну від існуючих, дали можливість визначити просторові та часові межі їх використання, враховувати нелінійність рівнянь, що описують рух газу, адаптувати моделі до реальних процесів масопереносу. Запропоновано лінеаризацію рівнянь, які входять в математичну модель руху газу та побудовано ітераційну схему розв’язування вихідних систем нелінійних рівнянь, доведено збіжність ітераційної схеми. Показано, що для розв’язування багатьох практичних задач визначення потокорозподілу газу можна застосовувати систему лінеаризованих диференціаль-них рівнянь. Вивчено вплив гідродинамічних характеристик газу та геометричних параметрів трубопроводів на процес його руху.
3. Запропонована математична модель газотранспортної мережі, яка зводиться до визначення величин об’ємних витрат газу із системи нелінійних алгебраїчних рівнянь, які описують рух газу в елементах мережі. На відміну від відомих методів визначення величин потоків газу (лінеаризація нелінійних алгебраїчних рівнянь, задання напрямів потоків газу, алгоритмічний підхід до розв’язування систем і т.п. ) в роботі розроблено метод, який не вимагає лінеаризації рівнянь та задання напрямків потоків газу. Побудована модель газотранспортної мережі дала можливість розраховувати її режимні параметри та розв’язувати задачі оптимізації потокорозподілу газу. В основу побудови алгоритму розрахунку газотранспортних мереж покладено: в стаціонарному випадку _перший закон Кірхгофа, згідно якого сумарний спад тиску по замкнутому контуру рівний нулю; в нестаціонарному випадку – закон збереження маси та рівність тисків у вузлах мережі. Приведено оптимізаційні задачі, які необхідно розв’язувати при дослідженні перехідних процесів на основі побудованих моделей руху газу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок