Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 16

Назва:
АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,78 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

4. Побудовано та досліджено математичні моделі розподілу тиску газу в пористих середовищах складної структури (підземних сховищах газу) при наявності зосереджених джерел та вивчено вплив гідродинамічних характеристик газу та геометричних параметрів середовища на функцію розподілу тиску. Оскільки вхідні дані відомі в дискретному вигляді, то запропоновано методику формування початкових умов в параметричному вигляді та сформульовано відповідні задачі математичної фізики. Розподіл тиску в пласті підземного сховища газу знайдено при побудованих початкових умовах та граничних умовах першого і другого роду.
5. Досліджено різного ступеня складності і адекватності моделі процесу гетеродифузного поширення домішкових речовин в приповерхневих шарах ґрунту двома шляхами з врахуванням конвективного переносу на одному з них. Оцінено вплив параметрів середовища на процес поширення домішкових речовин. На базі даної моделі зроблено порівняльний аналіз основних методів (інтегральних перетворень, розділення змінних, теорії збурення) розв’язування задач математичної фізики. Побудовано новий метод розв’язування лінійних диференціальних рівнянь та систем лінійних диференціальних рівнянь в частинних похідних спектральним методом в базисі класичних ортогональних многочленів.
6. З метою адаптації моделей, що вивчаються, до опису конкретних фізичних процесів розроблено алгоритми отримання параметрів моделей шляхом розв’язування обернених коефіцієнтних задач математичної фізики як при стаціонарному, так і при нестаціонарному режимах масопереносу. Запропоновано рекомендації щодо вибору алгоритму розв’язування в залежності від способів задання вхідної інформації.
7. На основі апріорної інформації про розв’язки задач масопереносу (поведінку їх в околах областей визначення або поведінку зображень Лапласа розв’язків) побудовано способи обчислення узагальнених спектрів для довільних їх порядків.
8. Оцінено повну похибку подання функцій рядами за класичними ортогональними многочленами, яка складається з неусувної похибки (похибки вхідних даних), похибки методу та машинної похибку (виникає за рахунок обмеженої розрядної сітки обчислювальних машин). Для випадку многочленів Якобі розроблено використання швидкого перетворення Фур’є для сумування відповідного ортогонального ряду.
9. Для побудови статистичних моделей процесів масопореносу, параметричного подання початкових і граничних умов на основі дискретних даних та цифрової обробки вхідної інформації розроблено адаптивні алгоритми апроксимації функцій в базисі класичних ортогональних многочленів та розв’язування задач фільтрації цифрової інформації.
10. Розроблено методи фільтрації мультиплікативних шумів в лінійно_фільтрових моделях фізичних процесів, які описуються інтегральними рівняннями типу згортки, тобто визначення корисного вхідного сигналу за відомими апаратною функцією (функцією переходу) та значенням вихідного сигналу.
11. В базисі класичних ортогональних многочленів побудовано числово_аналітичний адаптивний алгоритм відновлення оригіналу Лапласа на основі його зображення. Цей алгоритм використаний при розв’язуванні задач теорії масопереносу. Показана його ефективність і при розв’язуванні задач термопружності.
12. Отримані результати стосовно дослідження руху газу в трубопроводах та пластах підземних сховищ газу використано для побудови пакетів програмних комплексів розрахунку режимних параметрів газотранспортної мережі та підземних сховищ газу України (м. Київ, “Укртрансгаз”).
13. Розроблено пакет прикладних програм для визначення вмісту важких металів та нітратів в рослинних покровах Землі на основі обробки їх спектральних портретів (м. Київ, Центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геології НАН України, Національне космічне агентство України). Побудовано математичне забезпечення та пакет прикладних програм для ідентифікації об’єктів в ЕПР–дозиметрії (м. Київ, Інститут фізики напівпровідників НАН України).
14. Побудовано математичне забезпечення та пакет прикладних програм для фільтрації мультиплікативних шумів в растровій інформації для ідентифікації об’єктів і розв’язування лідарних рівнянь з метою виявлення наявності та оцінки концентрації твердотільних фракцій викидів цементних заводів (м.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок