Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 2

Назва:
АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,78 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Після приведення до безрозмірної форми ці системи містять малий параметр біля старшої похідної. У зв’язку з цим також виникають труднощі при застосуванні інтегральних перетворень та теорії збурень. При цьому наявність малого параметра робить малопридатними традиційні числові методи.
Зауважимо, що аналогічні проблеми виникають при розв’язуванні нелінійних нестаціонарних задач фільтрації газу в пористих середовищах і задач газової динаміки при русі газу в трубопроводах.
Одним із перспективних підходів розв’язування сформульованих проблем є застосування операційних та спектральних методів. В обчислювальних експериментах ці методи мають ряд переваг, які пов'язані з параметричним (символьним) розв'язуванням задач на різних їх етапах. Такі розв’язки дають можливість дослідити вплив параметрів фізичного процесу на його перебіг і вивчити стійкість розв’язку відносно малих збурень вхідних даних. В тих випадках, коли символьний розв'язок задачі не вдається отримати, цінність цих методів частково зберігається, оскільки можна побудувати розв'язок за зображеннями (в термінах відповідних операторів) в базисі так званих конструктивних елементів, а значення зображень тоді обчислюються з наперед заданою точністю.
Під конструктивними елементами розуміють функції, які з точністю до нормуючого множника задаються в деякому функціональному базисі скінченним набором цілих чи раціональних чисел. До такого класу елементів належать, наприклад, класичні ортогональні многочлени, кожен з яких має цілі коефіцієнти. Використання базису конструктивних елементів, разом з можливістю знаходження значень зображень, в свою чергу дозволяє організувати обчислювальний процес розв'язку задачі з гарантованою точністю. При цьому під обчисленням з гарантованою точністю розуміється така організація обчислювального процесу, при якій на всіх проміжних етапах виключаються похибки машинної (апаратної) реалізації арифметичних операцій такого порядку, що забезпечує точність кінцевого результату. За Д.К.Фадєєвим такий числовий метод розв'язку задачі називається регулярним.
При числовому знаходженні розв'язку задачі з гарантованою точністю обчислень головним чином залишаються тільки похибки методу. В тих випадках, коли не вдається організувати обчислення з гарантованою точністю, виникають додаткові ускладнення, пов’язані з нагромадженням машинних похибок. Якщо при цьому числові методи забезпечують достатню точність відновлення розв'язку задачі, то можна вважати, що зберігаються переваги символьного розв'язку шляхом застосування операційних методів в обчислювальному експерименті. Дійсно, в цьому випадку розв'язок задачі в зображеннях може вважатися точним аналітичним розв'язком при фіксованих вхідних даних.
Таким чином, у даний час актуальною є загальна проблема розробки ефективних, простих в реалізації й достатньо універсальних аналітико–числових моделей фізичних процесів та адаптивних методів розв'язування задач математичної фізики і обробки експериментальних даних, які орієнтовані на використання апріорної інформації.
В даній роботі розроблено аналітико–числові моделі руху газу в трубопроводах та масопереносу в природних пористих середовищах стосовно практичних проблем потокорозподілу та оптимізації процесів згідно до критеріїв споживання газу. Побудовано адаптивні алгоритми та методи для розв’язування типових нестаціонарних задач гетеродифузії у середовищах з мікроструктурою, фільтрації газу в пористих природних об’єктах, газової динаміки стосовно транспортування газу в трубопроводах. При цьому для конкретних прикладних задач розв’язано проблеми обробки експериментальних даних (апроксимації та фільтрації сигналів, стиску інформації, ідентифікації параметрів об’єктів), на основі спектральних представлень функцій в базисах ортогональних многочленів. Запропоновані аналітико–числові моделі згаданих процесів та схеми знаходження розв’язків дозволяють контролювати точність обчислень, виключати наростання машинної похибки, враховувати апріорну інформацію про поведінку шуканих полів в певних областях та використовувати отримані результати для керування процесів масопереносу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок