Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 5

Назва:
АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,78 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Практичне значення одержаних результатів.
В роботі розроблено математичні моделі процесів масопереносу та методи їх дослідження і побудови крайових умов, що дало можливість побудувати оптимізуючі алгоритми розрахунку режимних параметрів газотранспортних потоків, які приводять до зменшення енергетичних затрат в процесі транспортування газу, а також сформулювати рекомендації щодо керування основними гідродинамічними параметрами, що впливають на потокорозподіл в газотранспорних мережах. Результати теоретичних досліджень використані при розв’язанні наступних практичних задач:
·
Визначення розподілу тиску в газопроводах при врахуванні зміни гідродинамічних параметрів газу з метою побудови алгоритмів розрахунку газотранспортних мереж та оптимізації газових потоків (м. Київ, “Укртрансгаз”).
·
Визначення акумулюючої здатності газоносних пластів підземних сховищ газу з метою розрахунку режимів роботи системи пласт підземного сховища газу–газозбірний пункт (Дашавське, Червонопартизанське, Богородчанське та Опарське підземні сховища газу – м. Київ, “Укртрансгаз”).
·
Для розрахунку міграції забруднень у геологічних структурах з суттєво неоднорідними відкладами отримано аналітичні розв’язки задач конвективної гетеродифузії в приповерхневих шарах ґрунту на основі яких знайдені потоки агресивних домішок у ґрунтові води (Чорнобильська програма).
·
Розроблено пакет прикладних програм для визначення вмісту важких металів та нітратів в рослинних покровах Землі на основі обробки їх спектральних портретів (м. Київ, Центр аерокосмічних досліджень Землі Інституту геології НАН України, Національне космічне агентство України).
·
Побудовано математичне забезпечення та пакет прикладних програм для ідентифікації об’єктів в ЕПР–дозиметрії (м. Київ, Інститут фізики напівпровідників НАН України).
·
Побудовано математичне забезпечення та пакет прикладних програм для фільтрації мультиплікативних шумів в растровій інформації для ідентифікації об’єктів і розв’язування лідарних рівнянь з метою виявлення наявності та оцінки концентрації твердотільних фракцій викидів цементних заводів (м. Москва, НВО “Астрофізика”).
До дисертаційної роботи додаються акти про використання результатів прикладних досліджень для розробки програмних комплексів розрахунку режимних параметрів оптимальної роботи газотранспортної системи України та керування потоками газу з метою раціонального його використання, а також розрахунку режимів роботи системи пласт підземного сховища газу–газозбірний пункт з метою визначення акумулюючої здатності підземних сховищ газу і можливістю їх роботи в пікових режимах.
Вiрогiднiсть отриманих результатів забезпечується як строгістю постановок самих задач, так i строгістю їх математичного розв’язування. Обчислення проміжних результатів проводилось з гарантованою точністю, регуляризуючі параметри визначались із оцінок повної похибки шуканих розв’язків. Отримані теоретичні результати апробовані в обчислювальних експериментах на модельних задачах, що охоплюють класи функцій, які описують процеси масопереносу. Крім того, отримані розв'язки порівнювалися як з відомими з літератури теоретичними результатами, так i експериментальними даними. Досягнуто спiвпадiння розрахункових та експериментальних даних в межах заданої точності.
Апробація роботи. Основні результати досліджень доповідалися на Всесоюзній науково–технічній конференції "Автоматизація досліджень проектування й випробувань складних технічних систем" (Калуга, 1989), Регіональних науково–технічних конференціях "Моделювання й автоматизація проектування складних технічних систем" (Калуга, 1990) і "Автоматизація досліджень, проектування та випробування складних технічних систем i проблеми математичного моделювання" (Калуга, 1991), Першій Всеукраїнській конференції "Обробка сигналів i зображень та розпізнавання образів" (Київ, 1992), Всеукраїнській науковій конференції "Нові підходи до розв'язування диференціальних рівнянь" (Дрогобич, 1994), IV Міжнародній конференції з механіки неоднорідних структур (Тернопіль, 1995), Другій національній науковій конференції "Інформатика: теорія, технологія, техніка" (Одеса, 1995), Всеукраїнській науковій конференції "Розробка та застосування математичних методів в наукових дослідженнях", присвяченій 70–рiччю від дня народження професора П.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок