Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

Загрузка...

АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ / сторінка 8

Назва:
АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,78 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Крапкою між величинами позначено їх скалярний добуток (згортку).
Основні положення побудови та дослідження теоретичних моделей механіки суцільного середовища розглянуто в працях А.Ерінгена, О.А.Ільюшина, Л.І.Сєдова, К.Трусдела та інших. Зокрема, моделі термомеханіки розвинуто в роботах Я.С.Підстригача, Г.С.Кіта та їхніх учнів. Значний внесок у теорію взаємозв’язаних фізико–механічних полів внесли роботи Я.Й.Бурака, Г.І.Баренблата, В.Г.Карнаухова, І.Т.Селєзова, А.Ф.Улітка та інших. Континуальна модель дифузії домішок двома шляхами з врахуванням переходів частинок розглядалась в роботах Е.Айфантіса, Я.Й.Бурака, Є.Я.Чаплі та інших.
Загальні аспекти математичних методів наближеного розв’язування таких задач розглянуто в роботах В.В.Іванова, Л.В.Канторовича, В.І.Крилова, М.М.Лаврентьєва, Г.І.Марчука, В.І.Митропольського, А.А.Самарского, О.С.Лимарченка, Ф.Г.Темпеля, І.А.Чарного, А.В.Ликова та інших.
До основних проблем застосування існуючих методів розв’язування прикладних задач масопереносу можна віднести: відсутність аналітичного подання вхідних даних, які часто відомі тільки в нерегулярних точках (зокрема задачі масопереносу та фільтрації газу в підземних сховищах); необхідність забезпечення адаптації математичних моделей до реальних фізичних процесів на основі розв’язування обернених задач з використанням апріорної інформації; необхідність забезпечення в певних випадках високої точності кінцевого результату (підвищення роздільної здатності в задачах цифрової обробки інформації). Зазначимо, що не в усіх методах використання апріорної інформації приведе до покращення результатів.
Так, зокрема, описання процесу дифузії у середовищах із складною внутрішньою структурою приводить до системи диференціальних рівнянь з малим параметром та конвективною складовою, побудова розв’язку яких та їх числове дослідження існуючими методами пов’язане із значними труднощами. Крім цього, початково–крайові задачі масопереносу, особливо задачі газової динаміки і фільтрації газу в пористих середовищах, як правило, забезпечені початковими і крайовими даними в нерегулярних точках з невисокою точністю. Це приводить до потреби розробки таких схем їх розв’язування, які узгоджуються з існуючими експериментальними даними. При розв’язуванні температурних задач теорії пружності на основі перетворення Лапласа приходимо до зображень, обернення яких неможливе в аналітичному вигляді. Основою для розв’язування відповідних задач математичної фізики є спектральне подання функцій, що входять в математичну модель, та початкових і крайових умов у відповідних ортогональних базисах.
Суть спектральних методів розв’язування задач полягає в представленні відомих функцій та шуканих розв’язків ортогональними рядами в деяких базисах та побудові алгоритмів для обчислення коефіцієнтів цих рядів (узагальнених спектрів).
Спектральні методи розв’язування задач розвинуті в роботах С.Качмажа, Г.Штейгауза, Г.Сеге, П.К.Суєтіна й інших. Застосування спектральних методів в базисах тригонометричних функцій та базисах Хаара і Уолша наведені в роботах Кулі–Тюкі, Б.Голд, Ч.Рейдер, В.В.Солодовнікова, М.Д.Єгупова, В.К.Задираки та їх учнів.
Порівняльний аналіз спектральних методів в базисах Фур’є, Хаара та Уолша показав, що часто задовольняються не всі критерії, які ставляться до розв’язків сформульованих задач. Тому в літературі розвиваються спектральні методи в інших ортогональних базисах – Якобі, Чебишева–Лагерра, Ерміта тощо.
Теоретичні основи операційних методів закладено в працях В.А.Діткіна, А.П.Прудникова, Я.Мікусінського та їхніх учнів. При їх застосуванні часто виникає проблема обернення інтегралу Лапласа. Дослідженню цієї проблеми присвячені роботи В.А.Діткіна, А.П.Пруднікова, В.М.Амербаєва, В.І.Крилова, Н.С.Скоблі, Дж.Уіддера, С.А.Баймультдінової, В.М.Рябова, Дж.Влоха, Р.Беллмана, Р.Піссенса й інших.
Використання сучасних підходів до моделювання складних систем, сучасних технічних засобів збору, обробки та передачі даних, систем спряження їх із виконавськими пристроями та механізмами дає можливість в оперативному режимі приймати і реалізовувати обґрунтовані управлінські рішення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: АНАЛІТИКО–ЧИСЛОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ МАСОПЕРЕНОСУ В ГАЗОПРОВОДАХ ТА ПРИРОДНИХ ПОРИСТИХ СЕРЕДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок