Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та засоби зменшення обсягів даних тріангуляційного опису об’єктів комп’ютерної томографії

Методи та засоби зменшення обсягів даних тріангуляційного опису об’єктів комп’ютерної томографії

Назва:
Методи та засоби зменшення обсягів даних тріангуляційного опису об’єктів комп’ютерної томографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,42 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Акимишин Орест Ігорович
УДК 004.932; 004.04
Методи та засоби зменшення обсягів даних тріангуляційного опису об’єктів комп’ютерної томографії
05.13.05 – комп’ютерні системи та компоненти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Олексійович,
Національний університет
“Львівська політехніка”,
завідувач кафедри електронних обчислювальних машин
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук, професор
Русин Богдан Павлович,
Фізико-механічний інститут
імені Г.В. Карпенка НАН України,
завідувач відділу методів і систем обробки, аналізу та ідентифікації зображень
доктор технічних наук, професор
Самотий Володимир Васильович,
Вища Школи Бізнесу в Домброві Гурнічій
Міністерства освіти і науки Польщі,
професор кафедри інформаційних технологій
Захист відбудеться “ 11 ” липня 2008 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.08 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С.Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “ 10 ” червня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, д.т.н., проф. |
Я.Т.Луцик
.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим завданням у високотехнологічних галузях промисловості, зокрема авіаційній, космічній, атомній, машинобудуванні тощо є неруйнівний контроль та дефектоскопія. Дистанційне знаходження де-фектів (порожнин, тріщин, неоднорідностей мате-рі-алів) забезпечують методи, що ґрунтуються на комп’-ютерній томографії. У неруйнівному контролі вони дозволяють визначити розміри, форму, місцепо-ложення дефектів у суцільних середовищах та кон-ст-рукційних матеріалах.
Із розвитком технології комп’ютерної томографії актуальною стає задача обробки об'ємних зображень, зокрема виділення та опис об’єктів, класифікація об’єктів, сегментація зображень. Для подання тривимірних об’єктів комп’ютерної томографії застосовується опис їхніх поверхонь тріангуляційними сітками. Як правило, такі описи забезпечують заданий рівень деталізації, проте часто містять мільйони трикутників, що для подання багатьох об’єктів є надлишковими.
За останні кілька років значно зросла роздільна здатність промислових комп’ютерних томографів, що, в свою чергу, зумовило стрімке збільшення кількості даних у вихідних тривимірних томограмах. При відтворенні об’єктів із воксельних зрізів (сканів) реальні моделі містять велику кількість даних. У зв’язку з цим виникають дві основні проблеми:
§ обробка моделей, об’єми даних для представлення яких не поміщаються в основній пам’яті комп’ютера, що суттєво сповільнює їх обробку;
§ забезпечення швидкого відображення моделі тривимірного об’єкту на дисплеї комп’ютера;
Друга проблема є складнішою, оскільки в багатьох випадках є вимога роботи в реальному масштабі часу. Тому актуальною є задача зменшення обсягів даних тріангуляційного опису об’єктів перед їх обробкою та візуалізацією.
Крім того, час, за який необхідно забезпечити зменшення обсягів даних тріангуляційного опису об’єктів, є обмежений специфікою використання комп’ютерного томографа. Незважаючи на стрімке зростання характеристик універсальної обчислювальної техніки, їх можливостей замало для розв’язання цієї задачі за прийнятний час. Тому актуальною є задача розроблення спеціалізованих прискорювачів зменшення обсягів даних тріангуляційного опису об’єктів комп’ютерної томографії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Представлені в дисертації дослідження виконувалися згідно з планом наукових досліджень, що проводились кафедрою електронних обчислювальних машин Національного університету "Львівська політехніка" в рамках держбюджетної теми ДБ-АВАГ (номер держреєстрації 0104U002284) "Конфігуровані вимірювально-обчислювальні мережі інтелектуальних автономних агентів для вирішення задач моніторингу навколишнього середовища" 2004-2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Методи та засоби зменшення обсягів даних тріангуляційного опису об’єктів комп’ютерної томографії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок