Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІСКАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ

ФІСКАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ

Назва:
ФІСКАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ГРИНКЕВИЧ
СВІТЛАНА СТЕПАНІВНА
УДК 336.2:330.1.101
ФІСКАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА
В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ
спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування та регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівської комерційної академії Укоопспілки.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Башнянин Григорій Іванович
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу прогнозування
і моделювання розвитку регіону
кандидат економічних наук, доцент
Лещук Віктор Пилипович,
Луцький Державний технічний університет,
завідувач кафедри фінансів
Провідна установа: | Ужгородський національний університет
Міністерства світи і науки України,
кафедра економіки, менеджменту і маркетингу
Захист дисертації відбудеться 11 січня 2005 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 10 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________ проф. Панчишин С. М.
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Трансформаційні процеси, які відбуваються в економіці України, та необхідність їх фінансової підтримки з боку держави передбачають формування адекватної ринковим умовам структурної моделі державних фінансів. У сфері загальнодержавних фінансів концентруються найгостріші проблеми економічного й соціального життя суспільства. Вирішення цих проблем доцільно здійснювати шляхом організаційно-правових змін у системі оподаткування, ефективного використання носіїв фіскальної суті як засобів одержавлення частини вартості ВВП і важелів стимулювання підприємницької і ділової активності суб’єктів бізнесу.
Використання податків як фінансових важелів державного регулювання соціально-економічних процесів на сьогодні є недостатньо ефективним. Насамперед це зумовлено непослідовністю податкової реформи, невиваженістю фіскально-економічної політики, частою зміною видів і форм оподаткування, переглядом механізмів справляння податків і зборів, зміною фінансових пріоритетів держави. Отже, постає складне завдання розробки концепції оподаткування, яка б відображала об’єктивну економіко-політичну ситуацію в країні, соціально-економічний стан її населення та зміну суспільних пріоритетів. Перехід на ринкові методи господарювання передбачає, що податки, як суб’єктивне явище фіскально-економічної політики, повинні сприяти розвитку ринкових відносин, стимулювати підприємницьку діяльність, забезпечувати належну наповнюваність бюджету.
Необхідність пошуку адекватних сучасним перехідним умовам розвитку національної економіки методів здійснення фіскально-економічної політики визначає актуальність теми дисертаційного дослідження. Завдання податкової реформи полягає у створенні такого фіскального механізму, який би сприяв економічному зростанню країни, давав можливості збільшувати обсяги та підвищувати ефективність виробництва, попереджував інфляційні процеси, підвищував добробут населення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в порядку розробки науково-дослідних тем: “Функціонування та розвиток економічних систем”, “Перехідні економічні системи”, “Системи економічного виміру”, „Формування кооперативного сектора в багатоукладній економіці України”, „Перспективи розвитку споживчої кооперації України в ринковому середовищі”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є комплексне узагальнення та аналіз економіко-правових засад реалізації фіскально-економічної політики в квазіринковому середовищі, а також визначення напрямів підвищення ефективності функціонування фіскального механізму як важеля стимулювання розвитку економіки та фінансового гаранта забезпечення виконання державних соціальних програм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІСКАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок