Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

МОТИВАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

Назва:
МОТИВАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК: 331.101.3
ПЕЛИХ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
МОТИВАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка підприємства і
організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі проблем регіональної економіки.
Науковий керівник - доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Нагорська Муза Миколаївна, Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувачка сектору відділу проблем регіональної економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент Кутиркін Андрій Миколайович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), провідний науковий співробітник відділу проблем ефективного використання виробничого потенціалу;
кандидат економічних наук Єськов Олексій Леонтійович,
закрите акціонерне товариство “Новокраматорський машинобудівний завод” (м. Краматорськ Донецької області), начальник управління організації праці та заробітної плати.
Провідна установа - Технологічний університет Поділля Міністерства освіти і науки України (м. Хмельницький), кафедра економіки і менеджменту.
Захист відбудеться 19 квітня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 16.березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Кузьменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах в Україні формуються нові економічні відносини, що вимагають адекватної зміни управління на рівні основної ланки господарства - промислового підприємства як господарюючого суб'єкта.
Ринковий механізм функціонування економіки України ставить нові вимоги до внутрішнього механізму управління підприємством, ефективність функціонування якого повинна забезпечуватися як під впливом удосконалення організації виробництва, праці та управління, так і спроможністю його пристосування до ринкових умов господарювання.
У цих умовах основну роль у підвищенні ефективності управління підприємством відіграє стимулююча функція. Тобто ядром механізму управління повинна виступати система стимулів, які формують спонукальні мотиви до підвищення ефективності функціонування підприємства в цілому.
Таким чином, ефективність управління підприємством визначається системою спонукальних мотивів та стимулів до високої якості праці як колективу в цілому, так і окремих його робітників і, в першу чергу, зайнятих безпосередньо управлінською працею.
Як показує досвід розвинених країн, головним економічним стимулом підвищення трудової активності робітників, у тому числі й управлінського персоналу, є заробітна плата. Зміна умов господарювання змушує підприємства удосконалювати механізм управління виробництвом, організацію та оплату праці, приводячи їх у відповідність до вимог економічної ситуації.
Однак при цьому ще не до кінця вирішено задачу раціонального поєднання адміністративних і соціально-економічних стимулів, здатних викликати максимальну зацікавленість і відповідальність усіх категорій робітників, і перед усім, управлінського персоналу, в забезпеченні високого рівня ефективності господарської діяльності.
Зміни, що відбуваються в економіці України, вимагають створення нового мотиваційного механізму підвищення ефективності управління підприємством, здатного звести воєдино, з одного боку, примуси до праці, а з іншого - викликати інтерес і створити мотивацію досягнення її високої якості та ефективності.
Необхідне критичне узагальнення накопиченого досвіду формування підприємствами коштів на оплату праці в залежності від досягнутого ними кінцевого результату, використання різноманітних форм стимулювання творчої активності управлінських робітників, мотивації їхньої праці через участь у розподілі прибутку та отриманні премій (“бонусів”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОТИВАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок