Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПОРТУ ТА ІМПОРТУ МАШИН І ОБЛАДНАННЯ ВІТЧИЗНЯНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПОРТУ ТА ІМПОРТУ МАШИН І ОБЛАДНАННЯ ВІТЧИЗНЯНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

Назва:
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПОРТУ ТА ІМПОРТУ МАШИН І ОБЛАДНАННЯ ВІТЧИЗНЯНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,27 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Крамарева Олена Михайлівна
УДК 658:339.56
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПОРТУ ТА ІМПОРТУ МАШИН І
ОБЛАДНАННЯ ВІТЧИЗНЯНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Спеціальність 08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ХАРКІВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – |
доктор економічних наук, професор
Орлов Петро Аркадійович,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри економіки та маркетингу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Українська Лариса Олегівна,
Харківський національний економічний університет,
професор кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, доцент
Кутідзе Людмила Сергіївна,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри теорії та практики менеджменту
Провідна установа – | Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, кафедра фінансів, контролінгу і зовнішньоекономічної діяльності,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “17” листопада 2005 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1-а.
Автореферат розісланий “13” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Ястремська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ринкові перетворення в Україні створили передумови для її інтеграції у світовий економічний простір. Вітчизняні підприємства стали суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, що дозволило їм знайти нові шляхи реалізації своєї про-дукції на міжнародному ринку та створило сприятливі умови для здійснення ім-портних операцій. Вони одержали можливість використання переваг міжнародного поділу праці, досвіду господарювання підприємств економічно розвинених країн, співробітництва з міжнародними економічними організаціями. Проте прагнення багатьох підприємств збільшити обсяги експортно-імпортної діяльності є не завжди обґрунтованими.
Актуальність теми. Ефективність роботи підприємств є необхідною умовою їх функціонування в ринковому середовищі. Особливого значення набуває ефек-тивність здійснення експортно-імпортних операцій, що характеризує адаптацію підприємств до умов жорсткої міжнародної конкуренції. Це важливо для машинобудівних підприємств, які забезпечують науково-технічний прогрес у всіх інших галузях економіки.
Теорії та методології визначення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств присвятили роботи такі вітчизняні та закордонні економісти, як Давидов О. Д., Захаров С. Н., Козак Ю. Г., Макогон Ю. В., Максимець О. В., Хорошковський В. І., Орлов П. А., Жук М. В., Кіреєв О. П., Кредісов О. І., Єрмачен-ко В. Є., Афанасьєв М. В., Українська Л. О., Кутідзе Л. С., Теф Г. Р., Кругман П., Обстфельд М., Шлюсарчик Б., Ліндерт П. та ін.
Вивчення теоретичних основ оцінки ефективності експортно-імпортних операцій і практики її виміру на машинобудівних підприємствах дозволило зробити висновок, що в цій сфері міжнародної діяльності існують проблеми, які вимагають подальшого дослідження і вирішення. До них належать: визначення впливу державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності на ефективність здійснення експортно-імпортних операцій; розробка методичного забезпечення оцінки ефективності конкретних зовнішньоекономічних операцій, вимір впливу експортно-імпортної діяльності на фінансові результати роботи підприємства. Актуальність і недостатнє дослідження зазначених проблем зумовили вибір теми і визначили мету та завдання дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до основних напрямків наукових досліджень, проведених за участю автора на кафедрі міжнародної економіки і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Харківського національного економічного університету за темою “Розробка і обґрунтування системи управління конкурентоспроможністю підприємства” (номер державної реєстрації 0105U001041).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЕКСПОРТУ ТА ІМПОРТУ МАШИН І ОБЛАДНАННЯ ВІТЧИЗНЯНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок