Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічні основи діяльності Чиказької експериментальної школи-лабораторії Джона Дьюї

Педагогічні основи діяльності Чиказької експериментальної школи-лабораторії Джона Дьюї

Назва:
Педагогічні основи діяльності Чиказької експериментальної школи-лабораторії Джона Дьюї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,07 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г. Короленка
Кравцова Надія Геннадіївна
УДК 371.4.018.58 (773)
Педагогічні основи діяльності Чиказької
експериментальної школи-лабораторії
Джона Дьюї
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Полтава – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
Сухомлинська Ольга Василівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар Відділення теорії та історії педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Коваленко Володимир Опанасович,
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, доцент кафедри англійської філології.
Захист відбудеться „5” березня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка за адресою: 36003, м. Полтава, вул. Остроградського, 2.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка (36003, м. Полтава, вул. Остроградського, 2).
Автореферат розісланий „ ” лютого 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І. Шиян


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні трансформації в Україні, формування міжнародного освітнього простору, масштабність інноваційних педагогічних пошуків зумовлюють прискорення процесів демократизації й гуманізації національної освіти, актуалізують звернення до історико-педагогічного досвіду зарубіжних країн зі сталою демократією на основі взаємовпливу і взаємопроникнення культур у контексті „всеєдиного людства”.
У зв’язку з цим особливий науковий і практичний інтерес викликає новаторська педагогічна спадщина Джона Дьюї (1859–1952) – видатного американського педагога й філософа, вплив якого на світову педагогічну думку триває близько століття. Глибоке теоретичне обґрунтування ним принципу дитиноцентризму, засобів громадянської освіти й виховання, сприяння особистісному зростанню учнів у єдності з суспільними потребами, а також наукова переконливість педагогічної концепції Дж. Дьюї зробили її феноменом не лише національного рівня.
Інструментом кристалізації і практичним утіленням інноваційних педагогічних ідей Дж. Дьюї стала заснована ним у 1896 р. Чиказька експериментальна школа-лабораторія, діяльність якої на тривалий період визначила перспективи розвитку масової американської школи, стимулювала європейську педагогічну думку першої половини ХХ ст. і продовжує викликати науковий інтерес як із позицій реформування освіти, так і з прогностичними намірами.
У сучасних умовах дослідження новаторської діяльності школи Дж. Дьюї актуалізується у зв’язку з подальшим теоретико-методичним забезпеченням розвитку національної системи освіти, а також із сприянням подоланню суперечності між характерною для вітчизняної освіти „обвальною” інноватикою та її не завжди реальним конструктивним значенням для навчально-виховної практики.
А отже, екстраполяція досвіду Чиказької школи-лабораторії на сучасну практику навчально-виховних закладів України виявляє її значний педагогічний потенціал і його затребуваність, підтверджує існування загальних закономірностей розвитку педагогічних систем обох країн відповідних історичних періодів.
Соціально-педагогічні ідеї Дж. Дьюї привертали увагу педагогів, філософів і психологів ще в 20-ті рр. ХХ ст., коли американська система освіти об’єктивно відігравала роль головної педагогічної лабораторії Заходу. Реформаторська педагогічна діяльність Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Педагогічні основи діяльності Чиказької експериментальної школи-лабораторії Джона Дьюї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок