Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ СИСТЕМ АЕРОДРОМІВ НА ЕТАПАХ ПРОЕКТУВАННЯ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ

ВИЗНАЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ СИСТЕМ АЕРОДРОМІВ НА ЕТАПАХ ПРОЕКТУВАННЯ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ СИСТЕМ АЕРОДРОМІВ НА ЕТАПАХ ПРОЕКТУВАННЯ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Дев’яткіна Світлана Сергіївна
УДК 656.71.057.004.15 (043.3)
ВИЗНАЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ СИСТЕМ
АЕРОДРОМІВ НА ЕТАПАХ ПРОЕКТУВАННЯ,
СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ
05.22.20 “Експлуатація та ремонт засобів транспорту”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі систем управління та метрології Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Азарсков Валерій Миколайович
Національний авіаційний університет,
декан факультету систем управління
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Соломенцев Олександр Васильович.
Національний авіаційний університет,
професор кафедри радіоелектронних
комплексів
кандидат технічних наук
Кордянін Юрій Іванович
Державний департамент авіаційного транспорту
України, заступник директора
Провідна установа: Авіаційний науково-технічний комплекс імені
О.К. Антонова, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 30 січня 2003 року о 15 годині в аудиторії 1-213 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “18” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Запорожець О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У складних метеорологічних умовах (СМУ) світлосигнальна система аеродрому (ССА) є єдиним джерелом візуальної інформації для екіпажу повітряного судна (ПС) на найбільш відповідальному етапі польоту – етапі візуального пілотування. За даними статистики близько 60% авіаційних пригод відбувається на етапі візуального пілотування через втрату екіпажем ПС орієнтування. Таким чином, працездатний стан ССА є необхідною умовою для забезпечення нормованих рівнів безпеки та регулярності польотів на аеродромах цивільної авіації (ЦА) на етапі візуального пілотування у СМУ вдень і вночі.
Проблема надійності ССА існує на всіх етапах її життєвого циклу: проектуванні, виробництві, сертифікації та експлуатації. На всіх зазначених етапах мають бути сформульовані вимоги щодо надійності ССА та її елементів і визначено їх відповідність цим вимогам.
Огляд літератури та аналіз нормативно-технічної документації України, Росії, стандартів та рекомендацій ІКАО показав, що на цей час відсутні опис надійності ССА та її підсистем (ПССА), критерії їх станів, номенклатура показників надійності та їх нормовані чисельні значення, затверджені методики визначення надійності ССА та оцінки її впливу на рівень безпеки польотів у СМУ. Це робить неможливим визначення, оцінку, нормування та керування надійністю ССА на етапах її проектування, сертифікації та експлуатації.
На даний час у більшості аеропортів України ССА експлуатуються за межами гарантованого заводом-виробником терміну служби. Відсутність методик визначення та нормування показників надійності ССА робить неможливим кількісну оцінку впливу надійності ССА на рівень безпеки польотів, ускладнює сертифікацію вітчизняних та імпортних ССА, продовження терміну служби ССА, з урахуванням показників їх надійності.
Практичне застосування методик визначення надійності ССА та оцінки її впливу на рівень безпеки польотів допоможе визначити оптимальні стратегії технічного обслуговування і ремонту (ТОіР) ССА з урахуванням індивідуальних особливостей аеродрому та при необхідності розробити заходи щодо підвищення її надійності до рівня, який дозволяє забезпечити нормований рівень безпеки польотів на етапі візуального пілотування у СМУ.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота виконувалася згідно з розпорядженням Державної авіаційної адміністрації України (Укравіації) № 14 від 01.03.1999 р. про підготовку до сертифікації аеропорту “Бориспіль”, програмою підтримки міських вищих навчальних закладів міста Києва, Постановою колегії Київської міської державної адміністрації і президії НАН України від 18.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ НАДІЙНОСТІ СВІТЛОСИГНАЛЬНИХ СИСТЕМ АЕРОДРОМІВ НА ЕТАПАХ ПРОЕКТУВАННЯ, СЕРТИФІКАЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок