Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ, РЕЛАКСАЦІЙНИХ ТА НЕЛІНІЙНИХ ЕФЕКТІВ У НЕВПОРЯДКОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ

ОСОБЛИВОСТІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ, РЕЛАКСАЦІЙНИХ ТА НЕЛІНІЙНИХ ЕФЕКТІВ У НЕВПОРЯДКОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ, РЕЛАКСАЦІЙНИХ ТА НЕЛІНІЙНИХ ЕФЕКТІВ У НЕВПОРЯДКОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича
Кириченко Олена Вікторівна
УДК 538.91-405:537.226
ОСОБЛИВОСТІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ, РЕЛАКСАЦІЙНИХ ТА НЕЛІНІЙНИХ ЕФЕКТІВ У НЕВПОРЯДКОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ
01.04.07 - фізика твердого тіла
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича Національної академії наук України
Науковий керівник: член.-кор. НАН України,
доктор фіз.-мат. наук, професор
Глинчук Майя Давидівна,
Інститут проблем матеріалознавства НАН України
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор
Іванов Михайло Олексійович,
Інститут металофізики НАН України
завідувач відділу,
доктор фіз.-мат. наук
Морозовський Микола Володимирович,
Інститут фізики НАН України
ведучий науковий співробітник
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра електрофізики
Захист відбудеться 19.05.2004 р. о __14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.01 Інституту проблем матеріалознавства НАН України, 03142 м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства НАН України, 03142 м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
Автореферат розісланий 14.04.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Падерно Ю.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертацію присвячено теоретичному дослідженню впливу кооперативної поведінки ансамблю дефектів на фізичні властивості так званих релаксорних сегнетоелектриків – речовин, що належать до невпорядкованих сегнетоелектриків (сегнетоелектриків) зі структурою перовскіта що описуються хімічною формулою A1-x A'xB1-yB'yO3 або до органічних полімерних релаксорних сегнетоелектриків типу полівініліденy фторидy [polyvinylidene fluoride, PVDF] та полі ( вініліденy фторидy / трифтороетилену) [poly ( vinylidene fluoride / trifluoroethylene,P(VDF/TrFE)]. Зокрема, побудовано теорію випадкового поля, яка виходячи з мікроскопічного гамільтоніану взаємодії між дефектами та домішками у вказаних вище речовинах дозволяє на самоузгоджене виведення рівнянь для параметрів порядку системи – параметру далекого сегнетоелектричного порядку та стекольного параметру порядку. Вказані рівняння дозволяють обчислити рівноважні та нерівноважні фізичні характеристики релаксорних сегнетоелектриків. Розвинута теорія застосована до обчислення температурної та концентраційної залежності радіуса кореляції флуктуацій поляризації релаксорних сегнетоелектриків. Обчислено також функцію розподілу часів діелектричної релаксації вказаних вище речовин, результати обчислень порівняно з відповідними експериментами. Розвинені теорії якісно, а в ряді випадків кількісно описують експериментальні дані, передбачають ряд нових явищ та пропонують експерименти, де ці явища могли б проявитися.
Актуальність теми.
На протязі вже майже чверті сторіччя, невпорядковані сегнетоелектрики інтенсивно вивчаються як в нашій країні так і за кордоном. Являючи собою діелектричну матрицю, в якій частина первинних іонів заміщена різного типу домішками (наприклад точковими зарядами, пружними диполями, утвореними іонами з іншим іонним радіусом), невпорядковані діелектрики становлять унікальний об’єкт наукових досліджень, який поєднує в собі риси сегнетоелектриків, дипольних стекол (електричний аналог так званих спінових стекол) та невпорядкованих систем. З іншого боку, вказані вище релаксорні сегнетоелектрики широко застосовуються в таких пристроях електронної техніки, як п’єзотрансформатори, п’єзофільтри а останнім часом і в пристроях пам’яті ЕОМ (так званий FERAM). Вищезгадані факти пояснюють необхідність вивчення фізичних властивостей невпорядкованих сегнетоелектриків і релаксорних сегнетоелектриків як їх різновиду.
Головною проблемою фізики невпорядкованих сегнетоелектриків є пояснення різноманітних фазових перетворень в них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ, РЕЛАКСАЦІЙНИХ ТА НЕЛІНІЙНИХ ЕФЕКТІВ У НЕВПОРЯДКОВАНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ МАТЕРІАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок